2016.08.19. LS pranešimas spaudai: Vietoj tikrų rinkiminių debatų – išankstiniai susitarimai

Partijos Lietuvos Sąrašas                                            2016 rugpjūčio 19

Pranešimas spaudai

 

Vietoj tikrų rinkiminių debatų – išankstiniai susitarimai

Vyriausiosios Rinkimų Komisijos parengta LRT radijo ir televizijos laidų, skirtų Seimo rinkimams tvarka prieštarauja Konstitucijai ir ignoruoja lygių rinkimų principą. Partijoms leidžiama iš anksto susitarti, su kuo rinkiminėse laidose debatuoti, ir kokių akistatų išvengti.

„Nors vakar posėdžiavę VRK atstovai tokį sprendimą motyvavo Seimo rinkimų įstatymu, net dalis komisijos narių pripažino, kad išankstiniai partijų susitarimai nedera su konstituciniu lygių rinkimų principu,“– teigia Lietuvos Sąrašo pirmininkas Darius Kuolys.

Partijoms nepateikus išankstinių raštiškų susitarimų diskusijų laidų dalyviai būtų parenkami traukiant burtus. Deja, didžioji dalis parlamentinių partijų renkasi patogesnį – susitarimų kelią.

„Labai keista, jog VRK pirmininkas posėdžio metu teigė, kad lygių galimybių rinkimuose užtikrinti neįmanoma, kad čia – kaip šeimoje – reikia susitarti, kad jam rūpi, ar bus įdomios LRT laidos.  Manyčiau, jog kitos partijos, kurios gerbia Konstituciją ir piliečius, gali atsisakyti VRK siūlomų išankstinių „šeimos“ susitarimų – ir garbingai traukti burtus, kam su kuo diskutuoti.“ – siūlo Darius Kuolys.

Lietuvos Sąrašas svarsto galimybę atlikti dar vieną tyrimą – antrą kartą kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą ir paklausti, ar VRK patvirtinta LRT laidų tvarka ir atitinkamas Seimo rinkimų įstatymo straipsnis neprieštarauja Konstitucijoje apibrėžtam lygių ir visuotinių rinkimų principui. Po 2015 metais vykusių Savivaldos rinkimų, kai Lietuvos Sąrašo partijai buvo neleista diskutuoti LRT rinkiminėse laidose, Vyriausiasis administracinis teismas pripažino, jog VRK pažeidė įstatymus.

 

Dėl papildomo komentaro galima kreiptis:

Partijos Lietuvos Sąrašas pirmininkas Darius Kuolys

Lietuvos Sąrašo viešųjų ryšių skyrius Marius Matulevičius, Tel: 8650 22233

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *