Antanas Kulakauskas: Kviečiu vilniečius balsuoti už Liutaurą Stoškų ir „Bendruomenišką Vilnių“

Profesorius A. Kulakauskas – istorikas ir politologas – ragina miestiečius kovo 3 dieną savo balsus atiduoti už „Bendruomenišką Vilnių“ ir aplinkosaugininką Liutaurą Stoškų. Kodėl?

Kodėl tai darau? Nes „Bendruomeniškas Vilnius“ siekia išvesti sostinę iš vietvaldos į tikrą savivaldą. Nes „Bendruomeniškas Vilnius“ yra kokybiškai naujas Lietuvos politinio gyvenimo reiškinys. Liutauro Stoškaus vedama komanda siūlo keisti požiūrį į vietos savivaldą – formuojant miesto politiką derinti ekspertinį profesionalumą ir dalyvaujamąją demokratiją. Kviečia į miesto politikos formavimo ir politinių sprendimų priėmimo procesus įtraukti vietos bendruomenes ir pilietines organizacijas. Be šito tikros vietos savivaldos nėra ir negali būti. O be tikros savivaldos negali būti ir visavertės demokratijos valstybėje. Norėtųsi, kad tai suvoktų kiek galima daugiau vilniečių. O suvokę rinktųsi demokratinį savo miesto ir savo valstybės kelią.

3 komentarų

  1. Kai tik užsimenama apie „demokratiją“, iškart sukyla nepasitikejimas, manau jie meluoja ir turi slaptų kėslų. Demokratai parodė savo tikrąjį veidą ir demaskavo patys save visam pasaulyje ir Lietuvoj taip pat.

  2. „Nes „Bendruomeniškas Vilnius“ yra kokybiškai naujas Lietuvos politinio gyvenimo reiškinys“.
    Tai svarbiausia: kokybiškai naujas. Vadinasi gerai,, kad NAUJAS, o visa kita nesvarbu. Ko gero eilinį sykų vilniečiai galėtų tapti bandymų triušiais: gal pavyks, o gal ir ne. Visi NAUJUMAI verčia nusiteikti priešiškai, deja, manau tai ne kokia reklama.

    • Bendruomenės Vilniuje veikia jau dašimtmečius ir nieko čia naujo. Jos faktiškai atlieka žemiausio savivaldos lygmens funkcijas nors atlyginimus gauna seniūnai kurie faktiškai yra tik savivaldybės administracijos atstovai bet ne vietos valdžios autoritetai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *