Austė Nakienė: Kandidatai „Lietuvos sąrašo“ pabaigoje. Ką jie valgo pusryčiams?

Mieli rinkėjai, norėtųsi trumpai pristatyti „Lietuvos sąrašo“ kandidatus, kurių pavardės ir asmenybės jums nežinomos, jie nedalyvavo realybės šou ir neišleido receptų knygų, tačiau kandidatuoja rinkimuose ir yra pasiryžę dirbti Lietuvos naudai ir žmonių gėrybei. Šie trečiajame ar ketvirtajame sąrašo dešimtuke surašyti kandidatai nėra tokie jau neįdomūs.

Humoristas Haroldas Mackevičius Veidaknygėje rašo:
„Labai mėgstu skaityti naujus partijų sąrašus į daugiamandates apygardas. Iki kokios 30 vietos pamatai visas pjautynes po kilimu, tarp 30 ir kokios 70 vietos sukišami žmogeliai, kuriuos lengva apgauti, o nuo 70 ir žemyn prasideda pats įdomumas. Man vaizduotė įsijungia“.

Jam įdomu, kas gi tas 137-sis socdemas? Ar turi jis šunį? Kas tas 108-sis konservatorius?  Ar moka jis prancūziškai? O  141 numeris ir dar Darbo partijoj… Ar laiko jinai vištų? Ar mėgsta saldainius „Sostinė“? Paskutinis liberalas sąraše… Ką pasakė jo žmona, kai sužinojo, kad jos vyras paskutinis?

Paprastai galvojama, kad sąrašo pabaigoje atsiduria tie partijų nariai, kurie audringame reitingavimo susirinkime nekovoja dėl aukštesnės vietos, gal išvis nepasako nė žodžio. Tačiau dažnai žemiau išrikiuojami žmonės, kurie nemažai kalba susirinkimuose ir patys pasiprašo būti sąrašo pabaigoje, niekas ten jų nenugrūda. Tai tarsi žymių menininkų vadybininkai ar sportininkų treneriai – labai užimti rinkimų štabo nariai. O turintys daugiausiai organizacinių įsipareigojimų net neįrašyti sąraše, nes mūsų mažosios partijos veikla nefinansuojama iš biudžeto, viskas apmokėta tik mūsų pačių laiku ir rėmėjų aukomis. „Lietuvos sąrašo“ įvaizdį kuriame mes patys.

Jei įdomu, kas gi ta priešpaskutinė, 38-ji kandidatė Roma Bieliajevienė? Ji – ekonomistė, vadybininkė ir fotografė. Kas tas 28-sis kandidatas Jaroslavas Vabalis? Jis – jauniausias iš kandidatuojančių, baigė archeologijos studijas, o dabar yra turizmo vadybininkas. Ar kas iš „Lietuvos sąrašo“ laiko kokį neįprastą augintinį? Taip, partijos Vilniaus skyriaus pirmininkė Joana Noreikaitė laiko kuosą. Bet svarbiau, kad ši kandidatė – pilietiška moteris, tai dėl jos atkaklios ir išradingos veiklos mūsų mažoji partija buvo pavadinta „pilietiškumo partizanais“.

Tikimės, kad nesibodėsite mūsų kandidatais, jei esate kažkiek alternatyvūs. „Lietuvos sąrašo“ narys Kęstutis Musteikis – žymus skulptorius, kuris atkūrė legendinį Vilkpėdės akmenį su jame įspausta vilko pėda. Austė Nakienė – muzikologė, iš užsienio archyvų pargabenusi seniausius 1908–1909 m. lietuvių folkloro įrašus. Juk žinote, kad archyvarais, muziejininkais tampa ne tie, kurie nesugeba dirbti valstybės tarnautojais, o tie, kurie jaučia tam pašaukimą ir, gaudami nedidelį atlyginimą, rūpinasi senoviniais eksponatais labiau nei kai kurie tarnautojai žmonėmis. O kam tokių profesijų atstovai reikalingi Seime? Jau kuris laikas kultūros ir švietimo darbuotojų, mokslininkų ten niekas neatstovauja, nė vienos parlamentinės partijos nariai jų reikalais nesirūpina. Įtraukdamas tokius alternatyvius kandidatus, „Lietuvos sąrašas“ siunčia žinią, kad rūpestis kultūra, švietimu ir mokslu bus vienas iš šios partijos prioritetų.

Žinoma, „Lietuvos sąrašas“ nėra vien inteligentų partija. Matydami nemažai Lietuvos visuomenę kamuojančių bėdų, į partiją  jungiasi ir kitų profesijų atstovai: vadybininkė Jūratė Baltrūnienė, verslininkas Narimantas Šedys, valstybės tarnautoja  Raimonda Marčiukaitienė – tie, kurie nebenori vien tik piktintis. Keletą metų buvę visuomenininkais, jie susikūrė politikų tapatybę ir jau nemano esą politikos mėgėjai. Jie nori pokyčių ir yra pasiryžę juos inicijuoti.

Žiniasklaidoje nuolat skamba visokie skandalai: didžiausius atlyginimus gaunančiųjų „teisėtų lūkesčių“, pagalbos telefonu neprisišaukusios ir žuvusios merginos, sparčiausios iš visų ES šalių emigracijos, per brangiai kainuojančių daržovių, kratų politikų, dirbančių stambaus verslo naudai, namuose, Prezidentės vetuoto naujojo Darbo kodekso ir kiti. Tačiau akivaizdu, kad tai nėra kažkokie vienadieniai skandalingi įvykiai, tai – savanaudiškos, mūsų valstybę ir visuomenę griaunančios politikos pasekmės. Mūsų kandidatai siūlo pakeisti Lietuvos politinę darbotvarkę, kad joje vyrautų svarbiausi tautos gyvenimo ir išlikimo klausimai. Gal tam pritariate ir jūs ?

Ne taip svarbu, ką tie kandidatai valgo pusryčiams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *