Darius Kuolys: Į pagalbą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrei

Į pagalbą Ministrei, kuri šiandien, patariama UAB „Idea prima“ viešųjų ryšių konsultantų, atleidinėja vieną Ugdymo plėtotės centro (UPC) vadovą po kito, iš paskutiniųjų stengiasi į savo bylą įtraukti STT ir Viešųjų pirkimų tarnybą.

Pirma. Ar nebūtų geriau atsisakyti Švietimo ir mokslo ministerijos brangiai iš UAB „Idea prima“ perkamų „krizių komunikacijos“ paslaugų ir pradėti pačiai atvirai kalbėti su visuomene, atsakingai rūpintis švietimo reikalais?

Antra. Būtų puiku, jei Ministrė su savo komanda galėtų visuomenei paaiškinti, kas konkrečiai nuveikta švietimo labui, Ugdymo plėtotės centrui per 2009-2015 metus įgyvendinus 22 projektus už 59 milijonus eurų. Kas bus nuveikta, kai Centras įgyvendins dabar vykdomus 5 projektus už 21 milijoną eurų? Kokių konkrečių rezultatų yra ir bus už šiuos 80 milijonų pasiekta?

Trečia. Būtų labai gerai, jei Ministrė išsiaiškintų ir paaiškintų visuomenei, kodėl daugiausia ugdymo turinio atnaujinimo paslaugų Ugdymo plėtotės centras perka ne iš vieno ar kito universiteto, mokytojų sąjungų, mokslininkų bendrijų, bet iš Lietuvos pramoninkų konfederacijos.

Ketvirta. Būtų nuostabu, jei Ministrė jau pirmadienį viešai paskelbtų, kokiai paslaptingai darbo grupei dar vasarą patikėjo „koordinuoti viso ugdymo turinio atnaujinimą“. Ką ši darbo grupė jau yra nuveikusi? Gal švietimo bendruomenei ir visuomenei Ministrė kartu su darbo grupe jau galėtų pristatyti esamos ugdymo turinio būklės įvertinimą, paskelbto viso ugdymo turinio atnaujinimo koncepciją ir strategiją?

Manau, šių keturių žingsnių kol kas Ministrei pakaktų, kad jos vadovaujamą ministeriją ištikusi krizė būtų bent šiek tiek pristabdyta. O kad pavyktų iš krizės išbristi, reikėtų visam laikui atsisakyti anoniminių jėgos žaidimų, brangiai samdomų „krizių komunikacijos ekspertų“ ir drauge su švietimo bendruomene, visuomene imtis atsakingos viešosios švietimo politikos.

Mus pasiekiančios žinios apie ŠMM vykdomą „krizės komunikaciją“:

https://www.delfi.lt/…/petrauskiene-nusalina-laikinaji-upc-…

https://www.15min.lt/…/smm-del-pavaldziu-istaigu-vykdomu-vi…

https://tv.lrytas.lt/…/j-petrauskienei-pavaldzioje-istaigo…/

Skelbta FB paskyroje.

Fotografija iš ŠMM archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *