Darius Kuolys: Liberalai elgiasi kaip saviveiklinis skudutininkų ansamblis

Dalijamės Raimondos Ramelienės parengta spalio 2 dienos publikacija „Lietuvos žiniose“.

Vilniaus miesto tarybos valdančiajai koalicijai priklausančio „Lietuvos sąrašo“ lyderis bei frakcijos seniūnas Darius Kuolys nuogąstauja, kad liberalų sprendimas nebedirbti drauge su konservatoriais paskatinti grįžimą prie ankstesnės kadencijos praktikos, kai sprendimus lemdavo ne idėjos, o interesai. Mes įspėjome liberalus ir merą, kad koalicijos ardymas yra pats blogiausias sprendimas Vilniui.

Liberalų sąjūdžio atstovai atrodo labai neoriai“, – LŽ portalui sakė D. Kuolys. Pasak jo, „Lietuvos sąrašas“ kol kas neapsisprendė, ar liks dirbti ir naujoje koalicijoje, kurią pasiryžę formuoti daugumą turintys liberalai.

„Didžiausią rinkėjų pasitikėjimą gavusi politinė jėga, nors ir turinti šiandien problemų su generaline prokuratūra, vis dėl neturėtų taip elgtis. Jie elgiasi kaip saviveiklinis skudutininkų ansamblis – susirinkome ir sugrojome. Bet nematau, kad būtų pagalvota, kodėl taip grojama, kokios tokio grojimo perspektyvos, alternatyvos. Tai nėra racionali politika, čia emocijų šuorai, paauglystės ligos, bet ne rimta politika“, – teigė D. Kuolys.

Politiko nuomone, iki šiol gyvavusi liberalų, konservatorių, socialdemokratų bei „Lietuvos sąrašo“ koalicija tapo „geresne alternatyva Vilniui nei ankstesnė, dirbusi iki rinkimų“. Jo žodžiais, pavyko padaryti nemažai dalykų.

„Gal nepakankamai aiškiai buvo artikuliuota, viešinta. Rimto išaiškinimo, kas daroma, mano supratimu, truputį koalicijai stigo. Bet ji padarė nemažai, pradėjo kai kuriuos procesus ir permainas“,– sakė D. Kuolys.

Iš koalicijos veiklos problemų jis paminėjo strateginio galvojimo stygių ir kolegialaus darbo trūkumus. Kas galėtų priklausyti naujajai koalicijai, D. Kuolys neprognozavo. Tačiau jis mano, kad bet kokiu atveju Liberalų sąjūdis vienas neliks.

„Oportunizmas nebūna vienišas. Manau, kad ir šiuo atveju vienišumo liberalai išvengs. Kai nebėra idėjų, tariamasi interesų pagrindu“, – pastebėjo D. Kuolys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *