LS frakcija Vilniaus savivaldybėje: Liberalų sprendimą vertiname labai negatyviai

Šį pirmadienį, spalio 2 d.,  Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei jo vadovaujama liberalų frakcija pranešė nutraukianti koalicinę sutartį. Pasak miesto mero, jų netenkina bendradarbiavimas su Taryboje 8 narius turinčia konservatorių frakcija, Konservatorių atstovas Valdas Benkunskas iki šiol užėmė vicemero, atsakingo už miesto švietimo sektorių, energetikos bei komunalinį ūkį, pareigas. Likus pusantrų metų iki naujų savivaldos rinkimų, Vilniuje bus kuriama nauja koalicija

Liberalų pareiškimas nuskambėjo praėjus vos dešimčiai dienų nuo Prokuratūros pareikštų įtarimų partijai dėl galimos politinės korupcijos

Kaip vertina šią situaciją „Lietuvos sąrašo“ atstovai?

Keturis atstovus Vilniaus taryboje turinčio „Lietuvos sąrašo“ vadovas Darius Kuolys BNS tvirtino, kad šį Liberalų sąjūdžio sprendimą vertina neigiamai:

„Šitą liberalų sprendimą vertiname labai negatyviai. Jis yra žalingas miestui, ir tai yra tam tikras posūkis į tą miesto situaciją, kurioje jis jau yra buvęs iki rinkimų – kai prasideda tam tikri interesų grupių žaidimai. Mes, kaip koalicijos partneriai, buvome už tai, kad liberalai ir konservatoriai tartųsi, kad kartu ieškotume bendrų sprendimų, o nesielgtume taip, kaip saviveiklinis provincijos skudutininkų ansamblis“, – BNS pirmadienį sakė D.Kuolys.

Liutauras Stoškus, „Lietuvos sąrašo“ frakcijos narys Vilnaius taryboje, taip pat kritiškai įvertino tokį liberalų kovos dėl įtakos mieste būdą:
„Panašu, kad eilinį kartą asmeninės – partinės ambicijos yra didesnės ir svarbesnės negu miesto reikalai. Nes tie nesutarimai, deja, bet ne dėl idėjų. Netaikau to vien liberalams. Mes, Lietuvos Sąrašo frakcija, kiek galėdami bandėme amortizuoti nuolat kylančias įtampas tarp dviejų didžiausių koalicijos partnerių ir raginome ne muskulus rodyti, o drauge ieškoti galimų kompromisinių sprendimų. Na, bet panašu, kad tos abi partijos turi savo veikimo būdus ir labai daug nuoskaudų viena kitos atžvilgiu, todėl bendras veikimas bent jau tam kartui Vilniuje baigėsi.

Bet kokiu atveju, mūsų koaliciją sudarė keturios frakcijos, jei neskaičiuosime neapsisprendusių partijos Tvarka ir teisingumas atstovų. Todėl koalicijos likimas ir turėjo būti sprendžiamas visų keturių frakcijų drauge. Toks vienašališkas veiksmas yra labai nekorektiškas kitų frakcijų atžvilgiu. “

Prieš savaitę susirinkę „Lietuvos sąrašo“ tarybos ir Vilniaus skyriaus nariai konstatavo, kad sostinėje dominuojantys liberalai demonstravo protekcionizmą bei neskaidrų valdymą svarbiose savivaldybės įmonėse.
UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vadovybė, kurios direktoriumi buvo „Liberalų sąjūdžio“ atstovas G. Maželis, per du metus nesugebėjo parengti miesto viešojo transporto strategijos, buvo paruošęs miestui nepalankų autobusų pirkimo planą, todėl priversta trauktis iš pareigų. Dideliu skaidrumu nepasižymėjo ir UAB „Vilniaus vandenys“ atstovai, žaibiškai surengę įmonės patalpų pardavimą Senamiestyje, Dominikonų gatvėje, mažesne nei rinkos kaina. Labai abejotina ir šios įmonės direktoriui T. Ignatavičiui paskirta 27 500 eurų premiją „už gerus  rezultatus“.

Vilniaus savivaldybės įmonių vadovams padidinti atlyginimai (jie siekia 5500 eurų), nors miesto finansinė situacija tebėra įtempta ir žemesnių grandžių  miesto švietimo, socialinių įstaigų darbuotojai tebegauna labai mažą darbo užmokestį.

Didelių problemų kyla sprendžiant miesto paveldo bei aplinkos klausimus. Miesto vadovai proteguoja „investuotojus“, statančius daugiabučius UNESCO pasaulio paveldo saugomoje Misionierių ansamblio teritorijoje, išduota daug neteisėtų statybų leidimų Žvėryno, Antakalnio ir kituose rajonuose. Miesto gyventojai negauna atsakymų į klausimus, kokiais kriterijais vadovaujantis tvarkomi/ kertami miesto želdynai.

„Lietuvos Sąrašas“ frakcijos sprendimas, likti valdančioje koalicijoje ar ne, svarstomas, ir netrukus bus paskelbtas.

Plačiau žr.: BNS pranešimas

„Lietuvos žinios“: Darius Kuolys: „Liberalai elgiasi kaip saviveiklinis skudutininkų ansamblis“

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *