Darius Kuolys: „Lietuvos sąrašas“ neketina jungtis prie liberalų naujai formuojamos valdančiosios koalicijos Vilniaus savivaldybėje

Dalijamės portale 15min.lt paskelbta publikacija.

„Lietuvos sąrašas“ neketina jungtis prie liberalų naujai formuojamos valdančiosios koalicijos Vilniaus savivaldybėje, kurioje kviečiami dalyvauti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai, sako partijos vadovas Darius Kuolys.

Keturis atstovus sostinės taryboje turinčios ir valdančiojoje koalicijoje esančios partijos lyderis po trečiadienį vykusio pokalbio su liberalų vadovu Remigijumi Šimašiumi teigia sulaukęs oficialaus pasiūlymo tęsti bendrą darbą, tačiau teigia iki šiol nežinantis, kokia bus naujoji koalicija, nes nėra atsakymų dėl vienų pagrindinių žaidėjų – LLRA-KŠS ir Rusų aljanso.

„Mūsų atsakymas buvo toks, kad nematome, į kur einame, o nematydami, į kur einame, negalime eiti. Mes neplanuojame dalyvauti ir įspėjome liberalus, kad nutraukus koalicijos sutartį mes nematysime galimybių naują darinį kurti. Mes būsime konstruktyvioje opozicijoje, linkėdami liberalams atrasti kažkokį variantą, kuris būtų ne toks blogas. Bet esame įsitikinę, kad geresnio varianto Vilniuje, nei buvusi koalicija, esant tokiai porinkiminei situacijai, sukurti buvo neįmanoma“, – BNS sakė D.Kuolys.

Šiuo metu liberalai vykdo derybas ne tik su buvusiais koalicijos partneriais, bet ir su opoziciniais LLRA-KŠS – Rusų aljansu bei „tvarkiečiais“.

Anot D. Kuolio, liberalai nutarė rinktis eiti „interesų grupių jungimo keliu“, t.y. vykdyti derybas dėl postų, o ne dėl idėjinių dalykų. „Į tokias derybas nėjome ir pirmąją koaliciją kuriant (…), netirtėjome dėl valdžios. Šita situacija keičiasi, man atrodo, nes bus derybos dėl valdžios: kokiomis sąlygomis, kokie interesai tenkinami vienos ar kitos grupės, prasideda toks Lietuvai gana įprastas ir Vilniaus savivaldybei anksčiau įprastas politinis turgus. Norėjome jo išvengti“, – sakė jis.

Daugiau skaitykite čia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *