Darius Kuolys: Lietuvos tikrovės vaizdelis…- G. Nausėdos komandos sekimo skandalas

Lietuvos tikrovės vaizdelis – lietuviams, minintiems atkurtos Respublikos trisdešimtmetį.

Ir keli klausimai atkaklesniems žurnalistams:

Kurio valstybės pareigūno nurodymą vykdydamas VSD sekė politologus, menininkus, verslininkus?

Ką, sekdami Gitano Nausėdos komandą, VSD sekliai atrado, kad jau per pirmąją Vasario 16-ąją pagrindinius savo bendražygių seklius su jų vadovu Remigijumi Bridikiu naujasis prezidentas apdovanojo Vyčio Kryžiais?

Kodėl nei Seimo pozicija su naujuoju Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku, nei opozicija su aktyviu šio komiteto nariu Gabrieliumi Landsbergiu, nei visa Seimo valdyba nestoja ginti laisvos Respublikos, pamatinių jos principų? Ko vertos Seimo narių duotos ištikimybės Lietuvos Respublikai priesaikos?

Kada Vytauto Bako sprendimas išviešinti visuomenei svarbią informaciją bus paskelbtas esąs Rusijos išpuolis prieš Valstybės saugumo departamentą, aukščiausius valstybės pareigūnus ir pačią valstybę?
„Anot informaciją pateikusio žvalgybos pareigūno, per pirmąjį pokalbį 2018 metų liepą VSD direktoriaus pavaduotojas Remigijus Bridikis nurodė surinkti informaciją apie vieno iš kandidato į prezidentus komandos narius ir verslininkus, į kuriuos bus kreipiamasi dėl paramos rinkimuose. Anot pranešėjo, jam buvo nurodyta asmenis patikrinti VSD duomenų bazėse ir surinktą informaciją asmeniškai perduoti VSD direktoriui Dariui Jauniškiui. Sąraše be kitų yra G. Nausėdos štabo vadovė, dabartinė Prezidentūros kanclerė Algė Budrytė, politologai Linas Kojala ir Mindaugas Jurkynas, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, režisierius Arūnas Matelis, muzikantas Jurgis Didžiulis, verslininkas ir politikas Aivaras Abromavičius, filosofai Vytautas Rubavičius ir Mindaugas Kubilius, verslininkai Ilja Laursas ir Vladas Lašas. Į kitą sąrašą įtraukta per 40 verslininkų…“ – praneša BNS žurnalistai.

https://www.delfi.lt/…/pareiguno-pranesimas-bakui-vsd-rinko…

Iliustracija – Mirta Gonzalez

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *