Darius Kuolys: Paimti iš šeimų Vilniaus vaikai ir pusmetį gali išbūti krizių centre būdami niekieno

Vakar Vilniaus vaiko gerovės komisijoje teiravomės savivaldybės darbuotojų, ar tapo saugesni mūsų vaikai šią vasarą įvedus naują vaiko teisių apsaugos tvarką.

Sužinojome, kad nuo šių metų liepos 1-osios, kai nauja tvarka pradėjo veikti, iki rugsėjo 16-osios iš sveikatai ir gyvybei pavojingos aplinkos buvo paimtas 131 Vilniaus vaikas. 102 vaikus iš paimtųjų Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba sugražino šeimoms ar globėjams. Daliai likusių vaikų Vilniaus savivaldybė surado kitus globėjus, o dalis vaikų liko gyventi Vilniaus krizių centre, kuriame, nežinodami savo ateities, gali praleisti ir iki pusės metų.

Kad tokia tvarka ydinga, taisytina, savivaldybės darbuotojai sutiko.

Įsigaliojus naujai tvarkai, staiga išaugo ir specialistų pagalbos reikalingų šeimų, anksčiau vadintų rizikos šeimomis, skaičius. Iki liepos 1-osios tokių šeimų Vilniuje buvo 819, jose – 1322 vaikai. Po liepos 1-osios tokių šeimų Vilnius turi jau 981. Ir nežinia, kiek jų turės metų pabaigoje, kiek – kitais metais. O socialinių darbuotojų, kurie dirbtų su 162 naujom šeimom, miestas neturi. Etatų yra, bet darbo užmokestis už atsakingą darbą toks menkas, kad būtinų specialistų nesulaukiama.

Sutarėme, kad savivaldybės darbuotojai artimiausiu laiku identifikuos esmines problemas, o Vilniaus savivaldybė turėtų pateikti pasiūlymus vyriausybei ir Seimui, kaip naują vaiko teisių apsaugos tvarką reikėtų tobulinti, kad jos aukomis netaptų Vilniaus ir Lietuvos vaikai.

Žaislų muziejaus nuotraukoje – Vilniaus vaikai 1946-aisiais.
www.zaislumuziejus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *