Kastytis Braziulis: Dusinti tapo įprasta

Baisiai įdomi situacija dėliojasi mūsų Lietuvėlėje šiuo metu.

Iš vienos pusės – STT ir už jos stovintys bei jai diriguojantys asmenys (šiuo metu valdantys energetiką, finansų sektorių bei teisėsaugą). Jie pradėjo rimtą puolimą prieš sisteminės partijos lyderį ir vieno didžiausių Lietuvos dienraščių savininką. Anksčiau STT puolė ir dabar puola visas sistemines, dabartiniu metu valdančiojoje koalicijoje esančias politines partijas ir jų narius. Šaukimai, apklausos, sekimai, sulaikymai, tardymai ir įtarimų pareiškimai. Skamba visa Lietuva.

Iš kitos pusės – vieno didžiausių Lietuvos dienraščių savininkas ir sisteminės bei į valdančiąją koaliciją įeinančios partijos, jų pirmininkai, nariai bei dalis žinomų verslininkų. Dabar jie kol kas ištikti šoko, sutrikę, tyliai burnoja. Tačiau palaukime dienelę kitą, ir jie atsigaus. Tuomet sulauksime įdomių ėjimų, smūgių ir puolimų.

Gyvenimas tampa žiauriai įdomus. Prasidėjo arši, be taisyklių rinkiminė kova dėl valdžios Seime ir Vyriausybėje. Ant kortos pastatyti milžiniškų finansinių srautų energetikos ir kituose sektoriuose, teisėsaugos struktūrų valdymas bei kontrolė. Laimėtojui atiteks viskas. Deja, tarp lenktyniaujančių visuomenės interesus ginančių nėra.

Mano pamąstymai šiuo klausimu:

 • Pirma, mano nuomone, derinimai, užtarimai, patarimai, kalbėjimai apie pagalbos suteikimą, bandymai spręsti problemas per įtakingus žmones, matyt, buvo. Verslas susidūrė su problemomis ir įprastomis Lietuvoje priemonėmis ėmėsi šias problemas spręsti. Vaikščiojo, beldėsi į duris, kalbėjosi, siūlė. Korupcija Lietuvoje klesti, o šiais laikais ji tiesiog „žydi“. Net ministrai viešai pripažįsta nešantys kyšius.
 • Antra, mano nuomone, STT neturi surinkusi įrodymų apie galimai padarytą nusikaltimą ir vargu ar iš viso nusikaltimas buvo padarytas, ar jis yra baigtas? Tikriausiai STT įrodymuose yra tik asmenų tarpusavio pokalbiai telefonu arba asmenų telefoniniai pokalbiai su kitais asmenimis apie kitus asmenis. Juk žmonės taip mėgsta pakalbėti ir apkalbėti!!!
 • Trečia, mano įsitikinimu, STT šiuo metu desperatiškai bando išgauti įrodymus iš apklausiamų ir tardomų asmenų. Ką jie prikalbės, tai prikalbės ir prisidarys pirmiausia daug problemų sau, o tik po to – kitiems, nes išsigandęs žmogus, siekdamas save pateisinti, prikalba nebūtų dalykų t.y. kalba ne tai ką matė, kur pats dalyvavo, bet ką girdėjo, remiasi gandais, o kartais net pats išgalvoja istorijas.
 • Ketvirta, mano giliu įsitikinimu, šis eilinis skambus ikiteisminis tyrimas niekuo nesibaigs. Būtų tiesiog neįsivaizduojamas dalykas, jei jis pasiektų teismą. Visais atvejais asmenys bus išteisinti. Kodėl? Todėl, kad Baudžiamojo kodekso straipsnis – Prekyba poveikiu – yra visiškai netinkamas, painus, nesuprantamas ir dviprasmiškas. Nė vienas sąžiningas teisėjas pagal šį straipsnį niekada nieko nenuteis. Kai įstatymas yra dviprasmiškas ir painus, galioja ne įstatymo galia, o stipresniojo valia. Šiuo atveju – kas stipresnis, tas teisesnis.
 • Penkta, mano įsitikinimu, Baudžiamojo kodekso straipsnis – Prekyba poveikiu – (iki šios dienos nesuprantu, ką jis reiškia teisiškai) buvo priimtas arba dėl visiško kvailumo, arba dėl didelio suinteresuotumo, sąmoningai sudarant sąlygas nesąžiningai ir neteisėtai konkurencinei kovai dėl valdžios ir įtakos. Galima teigti, kad šis straipsnis yra nusikalstamas, nes jis sudaro galimybę ir sąlygas teisėsaugai ar tiems, kurie ją valdo, daryti poveikį ir juo prekiauti.
 • Šešta, mano giliu įsitikinimu, mūsų teisėsauga, ypatingai STT, VSD, FNTT, yra įtrauktos į politinę konkurencinę kovą dėl valdžios. Mūsų teisėsauga ne kovoja su nusikaltimais, o dalyvauja politinėje veikloje. Dėl to teisėsaugos „viešąsias“ akcijas reikėtų vertinti kaip tikras viešąsias akcijas, skirtas rinkimų kampanijai.

Tikiuosi, kad dėl reitingų, dėl rinkėjų balsų mūsų politiniai kovotojai nepradės (kaip Rusijoje) sprogdinti gyvenamųjų namų kartu su gyventojais ar „mažojo karo“. Skaudu, liūdna ir pikta, kai matai, kaip atkakliai ir energingai mūsų nepriklausomos ir laisvos Lietuvos teisėsaugininkai, politikai, aukšti valdininkai (turiu omeny juos visus – ir valdančiuosius, ir opozicijoje esančius, ir aukštuose valstybės postuose sėdinčius) savo pačių rankomis ardo valstybę iš vidaus.

Gal pamenate šį teisėjo raudonavimą, įvykusį prieš keletą metų: „Už valandos ar dviejų jis atbėga visas raudonas, kas čia, jinai visai ten maždaug…“. Tai įrašo stenograma. Galimai kalbasi du nepriklausomos ir laisvos Lietuvos Respublikos teisėjai. „1 vyras: Nuėjo tos kalbos, kad gavai užduotį dusint šituos.“

Padėtis pablogėjo. Anksčiau raudonavo, dabar jau ne. Dusinti tapo įprasta.

3 komentarų

 1. Man tai iš viso nesuvokiama, kaip galima visai Lietuvai pokalbius viešinti, juk tai ikiteisminio tyrimo dalis, pokalbiai gauti naudojant grifą „visiškai slaptai“, yra visos procedūros kad tas grifas išliktų, nutraukus tyrimą, pokalbiai turi būti nedelsiant sunaikinti ir už tai atsako ir prokuroras ir tyrėjas tyręs bylą…
  gaunasi, kad kažkas tuos pokalbius ar pardavė ar pavogė, bet Lietuvoje tai vadinama „nutekino“, ir kas įdomiausia – jokio tyrimo dėl to, jokių nuobaudų, pavardžių, tarsi taip turi būti, bet kam tada tie visi leidimai dirbti su slapta informacija, tie visi apribojimai, taisyklės, žvalgybos įstatymai ir t.t.; juk po to seka dar didesni pažeidimai ar nusikaltimai – tais „nutekintais“ pokalbiais šantažuojama, reketuojama , siekiama tiek poltinių tiek korupcinių tikslų.

 2. Nesamonė jeigu kas nors tik pradeda dėti pastangas kad šalije sumažėtu betvarkė iškarto atsiranda kalbančiu kad kažka dusiną.Tamsta ar nekmatote kad dabartinis seimas jau užsiima genocidu,naudodamasis mūsų abejingumu atiminėja konstitucines teises.Užteks socdemams ir jų pakalikams tyčiotis iš mūsų laikas versi velniop ta kalaborantų vyriausybe.

 3. stebint politinį gyvenimą, tikėtina, kad sekantis žingsnis gali būti, kaip Rusijoje, sprogdinti namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *