Edita Janulevičiūtė. Apie priešų ieškojimą

Portale Pro Patria pasirodė tekstas, pavadintas „Partijų ir visuomeninių organizacijų reakcija į Vilniaus forumo kreipimąsi“. Tas kreipimasis buvo apie LGBT surengtas eitynes Vilniuje. Tai nėra tik nepritarimas eitynėms, bet ir gana platus LGBT ideologijos aiškinimas. Atvirai sakant, nors nesu LGBT ideologijos šalininkė, negaliu to kreipimosi pasirašyti vien todėl, kad jame daug netikslumų. Bet šįkart rašau ne apie ideologijas. Kas gerai išmano istoriją, ir ypač idėjų istoriją, galės su Vilniaus forumo atstovais diskutuoti, ar tikrai bolševikai (o gal menševikai?) skleidė homoseksualumo idėjas, ir ar tikrai dabartinė genderizmo ideologija yra būtent komunistinė ar neobolševikinė. Man šiuo atveju rūpi kita. Man įdomu, kaip formuojama politika. O jei kam įdomu, ką manau apie šeimą, paskaitykite mano publikacijas. Esu katalikė, ir mano pažiūros nuo Bažnyčios mokymo nesiskiria.

Visų pirma, glumina intelektualinio sąžiningumo trūkumas. Be abejonės, visame pasaulyje politinė retorika neišvengia perlenkimų, demagogijos ir netgi melo. Bet vis dėlto per daug yra žmonių, kurie leidžia sau kalbėti apie kitus, nepaisydami faktų ir net neieškodami argumentų. Logika, regis, ne daug kam rūpi.

Pro Patria paskelbtame tekste sakoma: „Lietuvos Sąrašo Taryba atsisakė partijos vardu viešai paremti piliečių Kreipimąsi. Šią Lietuvos Sąrašo Tarybos ir partijos poziciją tenka vertinti kaip faktinį pritarimą LGBT aktyvistų siekiams ir neokomunistinės genderizmo ideologijos prievartiniam brukimui Lietuvos visuomenei.“ Ši logika geležinė, nieko nepasakysi! Prielaida „jie nepalaikė mūsų kreipimosi“,  o išvada „jie palaiko LGBT ir genderizmą“. Paprastai iš vienos prielaidos išvados nedaromos. Tad kokia turėjo būti pirmoji, neišsakytoji prielaida, kuri leistų išvesti tokį teiginį? Gal „Visi, kas nepasirašė Vilniaus forumo kreipimosi, yra LGBT šalininkai“? O gal „Šiame pasaulyje egzistuoja tik dvi įmanomos pozicijos: arba mąstai taip, kaip Vilniaus forumo dalyviai, arba taip, kaip LGBT aktyvistai“? O gal „Vilniaus forumas yra atskaitos taškas ir etalonas visiems, kas nepalaiko genderizmo ideologijos, ir visi, kas elgiasi kitaip, palaiko tą ideologiją“? Ar tikrai kas nors taip galvoja..?

O gal tiesiog Lietuvos Sąrašo Taryba neturėjo partijos mandato pasisakyti šiuo klausimu, nes partija nebuvo susirinkusi bendrai aptarti šio klausimo ir nepatvirtino jokios bendros pozicijos, todėl Taryba negali savo nuožiūra visų vardu daryti pareiškimų ar palaikyti kitų pareiškimų apie LGBT surengtas eitynes? Sakysite, tai  ne argumentas? Bet juk tai  demokratinio veikimo esmė! Kažkam galbūt atrodo visiškai normalu kalbėti kitų vardu vien todėl, kad jaučiasi teisus. Bet tada nesistebėkite, kad turime tokią politinę situaciją, kokią turime. Ir nesipiktinkite, kad esantieji valdžioje, Seimo nariai ar prezidentė, ima ir ką nors nusprendžia, nesitarę su tauta, nepaisydami nei argumentų, nei faktų, nei tautos gerovės. Nesistebėkite, kai ES struktūros primeta Lietuvai tai, kas jums nepatinka, ir priima sprendimus už jus. Jūs patys taip elgiatės. Atidžiai paskaitykite, ką parašėte: „Lietuvos Sąrašo Taryba atsisakė partijos vardu viešai paremti piliečių Kreipimąsi“. Kodėl vienos piliečių grupės kreipimasis pristatomas kaip tiesiog piliečių kreipimasis? Ar Vilniaus forumas jaučiasi atstovaująs visos tautos, visų piliečių valią? Kokiu pagrindu? Nes jaučiasi teisūs? Ir LGBT aktyvistai jaučiasi teisūs. ES biurokratai taip pat jaučiasi teisūs. 

Na, bet jeigu laikomasi tokios logikos, leisiu sau paimprovizuoti. Per vieną savaitę ir žurnalas Veidas, ir Pro Patria paskelbė tekstus, kuriuose kaltinamas LS. Beje, Pro Patria tekste įvardytos penkios jų kreipimąsi pasirašiusios politinės ir visuomeninės grupės, o iš nepasirašiusiųjų paminėtas tik LS. Galima daryti išvadą, kad Pro Patria ir Veidas yra susimokę kartu žlugdyti LS reputaciją. LS ketinimai eiti į Seimo rinkimus pavojingi pirmiausia sisteminėms partijoms, ypač Darbo partijai, kurią praėjusiuose savivaldos rinkimuose LS jau išstūmė iš Vilniaus savivaldybės. Išvada: Pro Patria ir Veidas tarnauja Darbo partijos interesams. Jeigu jums toks kaltinimas atrodo absurdiškas, tai pasižiūrėkite į save – šią išvadą padariau vadovaudamasi jūsų pačių logikos principais…

O jeigu jums tikrai rūpi šeimos, tai atsimerkite ir pasižiūrėkite, dėl ko kenčia šeima Lietuvos valstybėje, kodėl žmonės masiškai emigruoja. LS ruošia programą, kurioje numatoma, kaip pakeisti Lietuvos socialinį-ekonominį modelį, kad mažėtų skurdas, atskirtis ir neteisybė, kaip tobulinti švietimo sistemą, kad mūsų vaikai būtų ugdomi tapti laisvomis, išprususiomis, stipriomis asmenybėmis. Atskira LS programos dalis skirta šeimos politikai. Vilniaus forumui tai, kaip suprantu, nerūpi. Svarbu, ar jų kreipimasis bus pasirašytas.

Tiesą sakant,  liūdnai atrodo žmonės, kurie aplink save nuolatos ieško priešų. Negi neužtenka priešais laikyti genderizmo ideologijos skleidėjų?  Priešais tampa ir tie, kas šią problemą sprendžia kitaip. Minėtojo Vilniaus forumo kreipimosi autoriai piktinasi, kai yra kaltinami, kad tarnauja Rusijos interesams. Ir pagrįstai piktinasi, toks kaltinimas išties yra visiška nesąmonė. Bet ar jie nemato, kad patys elgiasi taip pat? 

Nesuprantu, ar jie iš tiesų mano, kad prisideda prie šalies gerovės, skelbdami kaltinimų ir negatyvių prognozių persmelktus tekstus tarsi iš apgultos tvirtovės? Ką jie tokiu būdu kuria? Jie pabrėžia, kad gina tiesą. Bet ar tikrai tokiu būdu tiesa apginama? Ar faktų iškraipymas, kaltinimai ir skaldymas  yra tiesos gynimo priemonės? Ko gero agresyvioji LGBT aktyvistų dalis turėtų džiaugtis  jiems pavyko supriešinti šeimos šalininkus.

Edita Janulevičiūtė yra LS partijos narė.

2 komentarų

 1. atėjo laikas, kai nėra laiko diskursams, saviraiškos pratyboms individualiomis formomis bei intelektualiomis temomis plėtojamiems dialogams, monologams ir panašioms proto mankštoms – priešas tikrai jau už mūro sienų. Todėl užuot gyrę LS programas ir jos būdus, kaip jis reiškia savo poziciją (arba šiuo atveju nereiškė visai) – turėkite proto pasitikėti protingesniais už save – individualūs LS būdai ginti šeimą liks tiks popieriuje ir LS narių svajonėse, jei LS pabrėš savo teisę į individualią saviraišką, o ne jungsis prie protingesnių, kurie apie šeimos gynimo būdus žino kur kas geriau.

  • Ponia Elena. Pasidomėkite LS kandidatais. Joje yra net tris tėvų/šeimų organizacijas atstovaujantys žmonės, kurie šeimos politikos srtyje visuomeniniais pagrindais nuveikė nepalyginamai daugiau, nei tie, kurie dirba už pinigus.
   Ramunė Jurkuvienė (Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija)
   Jolanta Lipkevičienė (Lietuvos tėvų forumas)
   Kristina Paulikė (Vakarų Lietuvos tėvų forumas)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *