Humanitarinių mokslinių institutų darbuotojų profsąjungos skelbia rezoliuciją

„Lietuvos valdžiai nesiimant priemonių sistemiškai spręsti įsisenėjusių mokslo finansavimo problemų šiandien mokslinių institutų darbuotojai tapo vienais mažiausiai uždirbančių ir menkiausiai socialiai apgintų darbo rinkos dalyvių. Antai, vidutinis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto  (LLTI) mokslininko atlyginimas šiuo metu yra 20 proc. mažesnis už vidutinį atlyginimą Lietuvoje. Jaunesniojo mokslo darbuotojo alga šiandien yra mažesnė net už doktoranto stipendiją. Nepakankamas ir nesubalansuotas mokslo finansavimas yra pagrindinė mokslininkų emigracijos ar pasitraukimo į privatų sektorių priežastis“, – buvo skelbiama LLTI  profsąjungos kvietime.

2014 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute įkurta darbuotojų profesinė sąjunga pasiūlė savo jėgas suvienyti visiems humanitarinių mokslinių institutų darbuotojams.  Tad gegužės 17 d. buvo surengtas visuotinis Lietuvos istorijos instituto, Lietuvių kalbos instituto, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto darbuotojų susirinkimas, kuriame svarstyta:

  • humanitarinių mokslinių institutų finansavimas,
  • mokslinės produkcijos vertinimo kriterijai,
  • aukštojo mokslo įstatymą ir humanitarinių institutų perspektyvos,
  • profesinių sąjungų veiklos galimybės.

Susirinkimo dalyviai priėmė Rezoliucija, kurią įteikė Švietimo ir mokslo ministerijai, LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui, LR Vyriausybei ir Prezidentei.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *