Kastytis Braziulis. Veidmainystė yra didžiausia mūsų problema

Kartais susimąstydavau, ko aš labiausiai nekenčiu žmonėse, ypatingai politikuose ar aukštas pareigas užimančiuose valdininkuose? Pagaliau supratau, –  atsakymas atriedėjo iš smegenų gilumos. Veidmainystės. Taip. Labiausiai nekenčiu veidmainystės ir melo.

Pripažinkite, kad visi mes ne angelai. Nei vienas iš mūsų nėra skaidrus kaip vandens lašas. Mes, drįstu sakyti, esame davę kyšį daktarams, policininkams, muitininkams, žemėtvarkininkams ir visokio plauko inspektoriams. Pripažinkite, padėję ranką prie širdies. Ir aš tokį žmonių elgesį visiškai suprantu, netoleruoju, bet suprantu!!! Juk gyvename realiame pasaulyje. Gyvename tokiame pasaulyje, koks jis yra, o ne įsivaizduojamame. Juk esame žmonės su visomis savo silpnybėmis.

Taigi, kai pagedęs žmogus pradeda kitiems žmonės aiškinti, koks jis yra skaidrus ir kaip jis kovoja su kyšininkais, darosi šlykštu. Kai dvigubai pagedęs žmogus, dirbantis politiku ar valdininku,  naudoja jam visuomenės suteiktas galias ne žmonėms tarnauti, o asmeninei naudai gauti, ir dar postringauja apie skaidrumą, kritikuoja ir smerkia kitus, tai darosi dvigubai, net trigubai šlykštu.

Kartais, na, ne kartais, o dažnai arba beveik visada, kai televizijos ekrane pamatau politiką, kalbantį apie skaidrumą, kovą su korupciją, ir žinau, kas jis toks, kam dirba ir kas jam moka, tai darosi šlykštu, šlykštu ir dar kartą šlykštu.

Veidmainystė ir melas yra blogiausios žmogaus savybės. Iš pradžių nugalėkime savo silpnybes, išguikime savo veidmainystes, nustokime meluoti, ir tik po to smerkime kitus žmones ir kovokime su jų silpnybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *