Lietuvos sąrašas siūlo telkiančią, o ne skaidančią viešą veiklą

Šiandien visame pasaulyje vėl stiprėja priešpriešos. Jų rezultatas – rietenomis pavirtusios politinės diskusijos ir nesugebėjimas pasiekti susitarimo net ir dėl paprastų klausimų.

Dirbtinai kuriamų priešpriešų atmosferoje ypatingai svarbus tampa intelektualų, kultūrininkų ir visų atsakingai į politiką žiūrinčių žmonių dalyvavimas joje. Tik tokiu atveju galime tikėtis išmintingos ir valstybės raidos viziją turinčios politikos.

Būtent telkiančią, o ne skaidančią viešą veiklą siūlo „Lietuvos Sąrašo“ partija ir jos lyderis, kultūros istorikas Darius Kuolys.

Darius nuosekliai kelia Respublikos – laisvų ir solidarių žmonių bendruomenės – atgaivinimo idėją. Jo manymu, šiandien būtina kalbėti apie mus telkiančius bendrus principus, apie tai, kas mūsų ateitį darytų tvaresnę, patikimesnę, būtina susitarti dėl mus jungiančio Lietuvos projekto. Nesugebanti susitarti bendruomenė nėra įgali valdyti savo kraštą. O pavargusi nuo tarpusavio ginčų tampa neatspari autoritarizmui.

Bet Darius nėra vien teoretikas. Tai retas atvejis, kai viename žmoguje puikiai sudera teorija su ilgamete visuomeninio ir politinio veikimo praktika.

Aš pats su Dariumi dirbau praėjusios kadencijos Vilniaus miesto taryboje. Drauge siekėme naujos politinės kultūros, pagrįstos dialogu ir pagarba kito argumentuotai nuomonei. Stengėmės, kad Vilniaus mokyklos pagaliau sulauktų reikiamo finansavimo ir išbristų iš skolų, kad moksleiviai atrastų Vilniaus istoriją ir kurtųsi pilietinio gyvenimo tradicijas. Kartu rūpinomės sostinės paveldu: gelbėjome nuo privatizavimo dar išlikusias medinės architektūros grožybes Polocko gatvėje, nuo užstatymo stiklainiais – Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią. Priešinomės chaotiškai miesto plėtrai, troleibusų tinklo naikinimui, raginome įsiklausyti į vietos bendruomenių nuomonę ir lūkesčius.

Mes norime, kad mūsų vaikus mokytų geri mokytojai, troleibusus vairuotų patyrę vairuotojai, virėjai visada žinotų, kiek dera berti druskos ir pipirų. Taigi turėtume norėti, kad ir valstybės vairą laikytų, kryptį užduotų plataus akiračio, išprusę, mūsų bendriems reikalams neabejingi ir mus girdintys žmonės. Todėl visus vilniečius iš Senamiesčio ir Žvėryno, kuriems svarbu, kad Seimas geriau tarnautų Lietuvos valstybei ir žmonėms, kviečiu pasinaudoti galimybe ir išsirinkti Darių savo atstovu Parlamente.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *