Liutauras Stoškus: Ar dvigubai pabrangę sostinės Kalėdos taps ir dvigubai laimingesnėmis?

Daliai visuomenės šventės gelmė ir stiprumas, matyt, priklauso nuo jai išleistų pinigų kiekio. Tokias nuostatas formuoja pramogų pasaulis, kuriam dažnai sunkiai pavyksta rasti kitokių, įtikinamesnių savo reikšmingumo kriterijų. Bet nežinau nei vieno, nors mažiausio reikšmingo argumento, kodėl ir visuomenė turi pradėti gyventi pagal tokias taisyklės.

Vedu link Kalėdų.

Pernai už dvi kalėdines egles Vilniaus Katedros ir Rotušės aikštėse mes visi sumokėjome beveik 64 tūkst eurų. Šiemet vien Katedros aikštės eglei padaryti (nebijokime to žodžio) numatoma išleisti 91 tūkst. eur. Ar tai turėtų reikšti, kad mūsų Kalėdos turėtų būti bent dvigubai, jei ne trigubai, laimingesnės ir gražesnės?

O gal jau miesto biudžetas tiek pasitaisęs, kad galime smagiai driokstelti? Gal jau išsprendėme visus mokyklų rūpesčius ir jau nebereikia prailgintos dienos grupės tėvams mestis pinigų? Iš tiesų, nebereikia. Nes uždraudėme rinkti pinigus. O surinktus galime išleisti fejerverkams.

Aišku, kai kas sakys, kad eglės nepadės sutaupyti švietimui. O aš manau, kad taupant eglėms, PR filmukams ir dar daug kam, galima daug sutaupyti. Tarkim, ar žinote, kad nuo 300 tūkst. eur  tik iki 200 tūkst. eur sumažinus kalėdinį ir naujametinį Vilniaus miesto biudžetą (nors jis vis tiek liktų 80 tūkst. eurų didesnis, nei pernai), būtų galima maždaug tris metus išlaikyti vieną prailgintos dienos grupę. Nei vieno euro neimant iš tėvų. Ar tai mažai? Man atrodo, kad ne.

Dėl to ir siūlysime ryt šiek tiek pagalvoti, kas mums svarbiau: ar vienadienė fejerverkinė kultūra, ar nuosekli švietimo ir ugdymo politika.

B. Rossito, „Kalėdų eglės įžiebimas“ #2

Liutauras Stoškus – LS frakcijos narys Vilniaus miesto taryboje.

Paskelbta FB paskyroje 201811 06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *