Liutauras Stoškus: Bendrasis planas. Vilnieti, tai apie Tavo ir mano gyvenimą!

Tik ekskavatoriams pradėjus rausti žemes, kaip kad nutiko Misionierių sodų atveju, ar pjūklams perskriodus daugiamečių ąžuolų kamienus, ką neseniai filmavo liūdnai gododami Justiniškių gyventojai, visi staiga atsiduria lyg didžiulio sąmokslo epicentre, kuriame blogiečiai nekilnojamo turto vystytojai skriaudžia geruosius šios žemės gyventojus.

Ir čia niekam nekyla abejonių, kad tik vienareikšmiškai korumpuota valdžia slaptai nuo visų galėjo atlikti tokius ciniškus veiksmus.

Ir iš tiesų, nemažai atvejų, kai pradėjus aiškintis visokių statybų peripetijas paaiškėja, kad vieni ar kiti veiksmai padaryti pažeidžiant ar tiesiog nesilaikant nustatytų taisyklių. Taip buvo su garsiuoju Trakų autobusų stoties konversijos į prekybos centrą projektu, taip nutiko ir su Misionierių sodais, kai ignoruojant savo pačių priimtus dokumentus ir lengvabūdiškai traktuojant ar tiesiog ciniškai interpretuojant istorinius faktus suskaidomas sklypas ir jis leidžiamas užstatyti.

Tačiau visais atvejais sprendimai, nulemiantys šiandienos situaciją, yra padaromi gerokai anksčiau, ant popieriaus ar kompiuterio ekrane. Būtent ant popieriaus ar kompiuterio ekranuose ir turėtų vykti pagrindinė diskusija dėl ateities sprendimų. Ar ji vyksta? Nebent su realybe mažai turinčių idėjų lygmenyje.

Štai šiandien Vilnius teikia visuomenės verdiktui naują savo tolimesnio vystymo dokumentą – miesto bendrąjį planą. Jis nulems, kur išnyks žalios zonos, kur atsiras naujas kelias, kur žemės kaina nuo 51 žmogaus pakėlimo rankos taps kelis ar kelioliką kartų brangesnė, o tik per centimetrą į vieną ar kitą pusę paslinktos užspalvintos teritorijos kraštelis jūsų namą padarys beverčiu. Arba atvirkščiai.

Skaitykite daugiau www.15min.lt

Aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus yra Vilniaus miesto Tarybos LS frakcijos narys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *