Liutauras Stoškus: eilinį kartą asmeninės-partinės ambicijos svarbesnės, nei miesto reikalai

Panašu, kad eilinį kartą asmeninės-partinės ambicijos yra didesnės ir svarbesnės, negu miesto reikalai. Nes tie nesutarimai, deja,  ne dėl idėjų. Netaikau šios pastabos vien liberalams. Mes, Lietuvos Sąrašo frakcija, kiek galėdami bandėme amortizuoti nuolat kylančias įtampas tarp dviejų didžiausių koalicijos partnerių ir raginome ne rodyti muskulus, o drauge ieškoti galimų kompromisinių sprendimų.

Na, bet panašu, kad abi partijos – liberalai ir konservatoriai – turi savo veikimo būdus ir labai daug nuoskaudų viena kitos atžvilgiu, todėl bendras veikimas Vilniuje, bent jau šiuo metu, baigėsi. Kita vertus, koalicijoje praktiškai nelabai ir funkcionavo skirtingų partnerių nuomonių derinimo mechanizmas. 

Tiek liberalai, tiek konservatoriai pateikdavo įdomių siurprizų. Vieną kartą, žiūrėk, liberalai, gręžia atgal jau pabaigtą mokyklų pertvarką, motyvuodami tai geopolitikos iššūkiais, kitą kartą konservatoriai sugalvoja mestelėti milijoną sporto klubams ar bažnyčiai. Tad nuobodu nebuvo.

Dabar, likus pusantrų metų iki šios Tarybos kadencijos pabaigos, dėl nesusikalbėjimo kurti naujas koalicijas – ganėtinai keistas sumanymas. Vienas dalykas – nei vienas iš buvusiųjų koalicijos partnerių neatsisako koalicijos programos, o tai reiškia, kad net ir nebūdami koalicijoje, iš esmės turėtų ją ir toliau įgyvendinti. O iš kitos pusės, nauji koalicijos partneriai arba turi priimti ankstesnės koalicijos programą, arba ją koreguoti sau svarbiomis nuostatomis. Jei bus tęsiama ankstesnė programa, tai Lietuvos Sąrašo frakcija ir toliau ją rems, nepaisant, ar formaliai bus koalicijoje, ar nebebus. Jei bus koreguojama, tai akivaizdu, kad mūsų frakcijos pozicija priklausys nuo, kokios nuostatos joje atsiras.

Bet kokiu atveju, mūsų koaliciją sudarė keturios frakcijos, jei neminėsime neapsisprendusių TT. Todėl koalicijos likimas ir turėtų būti sprendžiamas visų keturių frakcijų drauge.

Todėl toks vienašališkas veiksmas kitų frakcijų atžvilgiu yra labai nekorektiškas.

Įrašas Veidaknygėje spalio 2 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *