Liutauras Stoškus: Eiti mažais žingsneliais nebeturime laiko

Pasak L. Stoškaus, dauguma nevyriausybinių organizacijų pasaulyje sutinka, kad šis dešimtmetis yra lemiamas – nuo jo priklausys, kokiame pasaulyje bus gyvenama ateityje.
„Jeigu mes nesiimsime pakankamai pastangų dabar, ateityje tikslai suvaldyti bioįvairovės nykimą, klimato kaitos procesus gali būti beprasmiški. Pagal analizes, kokias turime šiandien, su tokiomis pastangomis, veiksmais, kuriuos Lina įvardija kaip „Grigeo“ mentalitetą, mes nepasieksime tų tikslų, o tai reiškia, kad už tai, ką gauname nemokamai, mums reikės mokėti didelę kainą“, – sakė jis.
L. Stoškaus teigimu, aplinkosauga yra sritis, kuri leidžia brangias paslaugas gauti nemokamai. Kitaip tariant, anot specialisto, aplinkosaugininkai sako, kad jeigu bus sugebama išlikti ekosistemos atsistatymo ribose, nereikės mokėti didelės kainos. Jo teigimu, šiuo metu žala gamtai įvardijama apie 14 mlrd. eurų.
„Tai kaina, kurią iš dalies jau reikia mokėti. (…) Ji augs, jeigu eisime politikos dezintegracijos keliu“, – kalbėjo L. Stoškus. Darnaus vystymosi centro direktorius pažymėjo, kad jau atėjo metas priimti ryžtingus sprendimus, mat mažesniems žingsneliams laiko nebėra. „Laiko trūkumas yra pagrindinė problema. Galėtume eiti mažais žingsneliais, bet neturime laiko. Mes turime daryti dabar“, – kalbėjo jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *