Liutauras Stoškus: LS frakcija Vilniaus m. Taryboje nepalaikė rezoliucijos dėl senamiesčio specialiojo plano

Lietuvos Sąrašo frakcija Taryboje vakar nepalaikė Mindaugo Pakalnio teiktos rezoliucijos dėl senamiesčio specialiojo plano. Ir štai dėl ko:  Rezoliucija yra kategoriška, neigianti visus sprendinius, užuot aiškiai įvardinusi pagrindines problemas, kurios jau buvo puikiai įvardintos Mindaugo Pakalnio pristatyme ir kurioms mūsų frakcija praktiškai neturėjo pastabų.

Reikia atskirti du dalykus, kurie rezoliucijoje yra tyčia suplakti ir dėl to negali suprasti esmės.
Dokumentas, vien iš techninės pusės žiūrint, yra labai blogos kokybės. Jį reikia iš esmės tvarkyti. Jis  remiasi situacija, kuri jau 10 metų yra pasikeitusi. Vaizdžiai šnekant, stato sienas ten, kur jau seniai nutiestos gatvės. Todėl pastabai dėl neįtikėtinai prasto techninio dokumento lygio mūsų frakcija pritaria be išlygų.

Tačiau jame dėstomos nuostatos tikrai nėra vien tik neigiamos ir „pažeidžiančios vilniečių lūkesčius ir interesus“. Reikia suprasti, kad šis planas – tai visiškai priešingų pozicijų senamiesčio tvarkymo atžvilgiu rezultatas.

Liberaliam požiūriui jis „nieko neleidžia statyti“, „mažina aukštingumą“, o konservatyviam požiūriui jis per daug liberalus. Tos pozicijos tiek priešingos, kad praktiškai neturi jokių sąlyčio taškų. Jokia institucija nebūtų pajėgi paruošti subalansuoto dokumento, kai politiniame lygmenyje nėra sutarimo.

Todėl išsakytus kaltinimus nukreipti vien tik už jo parengimą atsakingai POLITIKĄ ĮGYVENDINANČIAI institucijai nėra korektiška. Be to, tai ne sprendimo ieškanti pozicija, o kategoriška, neigianti ir savo absoliučiu teisumu įsitikinusiojo pozicija. Tokia pozicija yra ydinga. Be to ji ir nėra absoliučiai teisinga.

Todėl užuot žaidus sostų karus ir mosavus kalavijais, kur kas reikalingesnis būtų raginimas imtis lyderystės, o gal net ir patiems tokią lyderystę pademonstruoti.

Vienas komentaras

  1. Paveldosauginiai reglamentai Senamiestyje galioja labai seniai. Nuo 1994 Vilniaus senamiestis yra UNESCO pasaulio paveldo vietovė, nuo 1998 – Lietuvos paminklas. Jis dar yra išskirtinės reikšmės saugoma teritorija. Visi šie įstatymai galioja pora dešimtmečių. Nieko nauja dėl apsaugos Specialusis nepasakė, o įstatymus net sušvelnino. Nors tai neteisėta. Taigi lūkesčių nesaugoti galėjo kilti tik tiems, kurie žino, kaip apeiti įstatymus ir kur kreiptis, kad nuvestų apylankomis. Specialusis turi kitų trūkumų, tačiau miesto architektui nederėtų reikalauti spjauti į įstatymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *