Liutauras Stoškus: Minint pasaulinę aplinkosaugos dieną

LIUTAURAS STOŠKUS

Šiandien – pasaulinė aplinkosaugos diena.

Šiemet ji paženklinta ekologine katastrofa Norilske. Dar viena priežastis mažinti iškastinio kuro naudojimą.

Šiomis dienomis aptikau, kad mūsų Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas įtesino aplinkos taršą gamybinių objektų aplinkoje, nors tam prieštarauja visa ES teisė. Pasijutau apgaudinėjęs visus tuos žmones, kurie susirūpinę klausinėjo, ar pramoniniai objektai kelia grėsmę dėl aplinkos taršos žmonių sveikatai įprastiniu savo darbo režimu. Visada sakiau, kad ne. Kad kelia grėsmę tik savikontrolės ir kontrolės nebuvimas. Ir avarijos. Dabar turėsiu sakyti, kad taip, kelia grėsmę, nes Lietuvos teisės aktai nuo 2020 metų leido teršti artimojoje aplinkoje. Sveiki sugrįžę į tarybinius laikus!

O kuo galėtume pasidžiaugti?

Visų pirma, padidėjusiu visuomenės dėmesiu ir rūpesčiu mus supančiai aplinkai. Didesniu viešu nepakantumu gamtos niokotojams. Vis didesniu spaudimų valstybinėms aplinkosaugos institucijoms, kad jos tinkamai atliktų savo darbą.

Padėka sąžiningai dirbantiems aplinkosaugininkams. Ne Jūsų kaltė, kad Jums vis tenka prasti vadovai. Tai negali sumenkti Jūsų svarbaus darbo. Tik tada, deja, Jūsų geri darbai, sunkiai prasimuša pro bendrą blogo įspūdžio foną.

Proga pasveikinti savo bičiulius aplinkosaugininkus, su kuriais kartu rūpinomės šariu vandeniu, oru ir turtinga rūšimis gamta. Sakyčiau, darna, bet kaip per tuos keturis metus tapo devalvuotas šis žodis… net gėda rašyti.

Vienokia ar kitokia gamta išliks ir be žmogaus. Gal net taptų turtingesne ir gražesne. Rūpinimasis aplinkosauga yra rūpinimasis žmogumi galutiname savo tiksle. Tikra aplinksauga yra apie ilgalaikes perspektyvas. Tą sunkiai supranta šia diena ir tik sau gyvenantys. Todėl pasmerkta nuolat kentėti trumpažiūres politikas.

Gražios birželio 5-osios!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *