LS kandidatas Gintautas Terleckas: Vogdamas poilsį ekonomikos nepaspartinsi, bet emigraciją – tikrai

Esu istorikas. Ilgą laiką maniau, kad tie, kurie sprendžia valstybės valdymo klausimus, žino geriau už ir mane, kaip tai daryti. Ilgainiui supratau, kad taip nėra. Akivaizdu, kad tikras ar tariamas profesionalumas, jei nedera su bendruomenės interesais ir poreikiais, yra bevertis ar net kenksmingas. Kaip galėjo nutikti, kad ekonomistų, teisininkų valdyta mūsų Tėvynė tapo tokia nesaugi?

Bet koks mokslas, išsilavinimas, politika tampa niekiniai, dulkėmis, jei pamirštama sąžinė ir žmogiškumas. Esu politinės partijos Lietuvos sąrašas narys. Manyčiau, šis nesusikompromitavęs darinys, sutelkęs inteligentijos, nestambaus verslo, kitų profesijų atstovus, akumuliuoja savyje svarbias visos Lietuvos bendruomenės idėjas, siekia jas įgyvendinti. Todėl mes ir kviečiame lietuvius ir kitas čia gyvenančias tautas Tėvynę kurti kartu. Toks yra mūsų šūkis.

Atstovauju Lietuvos sąrašui daugiamandatiniuose rinkimuose ir vienmandatinėje Fabijoniškių apygardoje. Jei juose įgyčiau piliečių pasitikėjimą ir tapčiau atstovaujamos valdžios nariu, kartu su bendraminčiais siekčiau keisti ekonominį valstybės modelį solidariu. Esu įsitikinęs, kad dideles pajamas gaunantys, prabangiai gyvenantys piliečiai yra skolingi tautos daugumai už privatizuotus uostus, gamyklas, žiniasklaidą, kitą turtą, numarintą liustracijos įstatymą…

Pasisakau už progresyvinę vakarietišką pajamų ir turto mokesčių sistemą. Sieksiu, kad pajamos, būtinos asmeniui ir šeimai išgyventi, nebūtų apmokestinamos. Šeimos, auginančios vaikus, turi naudotis pajamų mokesčio ir pirmojo būsto palūkanų lengvatomis, gauti papildomas švietimo bei socialines paslaugas. Visavertį gyvenimą garantuojamomis sąlygomis turi naudotis įvairią negalią turintys piliečiai. Sieksiu, kad, sulaukę garbaus amžiaus, senjorai iš tikrųjų būtų gerbiami. Jų pensijų dydis priklausytų ne nuo valdininkų valios, o būtų susietos ir proporcingai didėtų kartu su didėjančiais dirbančiųjų uždarbiais.

Ekonomika, teigiami socialiniai pokyčiai, nacionalinis saugumas priklauso nuo tautos kūrybiškumo. Todėl kartu su visais stengsiuosi švietimą, mokslą, kultūrą paversti valstybės prioritetu. Visiems mano išvardytiems pokyčiams reikia lėšų. Jų šaltinis – minėti progresyviniai mokesčiai. Reikia užkirsti kelią taip sunkiai surenkamų valstybės lėšų švaistymui. Tik tada dalis piliečių mokesčių neslėps, nes matys jų mokėjimo prasmę, jie bus naudojami bendram gėriui, o ne egoistiniams įvairaus,, elito“ interesams.

Pritarsiu įstatymams, įtvirtinantiems visišką valdininkų atsakomybę už jų padarytą žalą asmeniui, visuomenei, valstybei. Pasisakau už biurokratinių vieną kitą dubliuojančių institucijų mažinimą. Jos tik trukdo verslui, ekonomikai. Darbo netekę biurokratai galės patys kurti savo įmones, mokėti mokesčius. Išlaisvinkime darbą, tačiau ne taip, kaip siūlo neseniai pakeistas Darbo įstatymas, sudarantis sąlygas darbo dienos ilginimui. Vagiant poilsį, ekonomikos nepaspartinsi, bet emigraciją – tikrai.

Pritarsiu tokiems įstatymas, kurie skatins natūralią konkurenciją, neproteguos monopolijų, naikins kartelinių susitarimų galimybes. Tik tokioje erdvėje gali gyvuoti smulkus ir vidutinis verslas, išgyveni ūkininkas, kurtis vidutinė klasė, mažėti pragyvenimo kaštai. Taip plėsis ne valstybės paramos prašančių, o mokesčius mokančių, save išlaikančių piliečių ratas.

Valdžios sprendimai turi būti vieši, su visuomene ji privalo tartis. Siūlysiu įteisinti seniūnų ir seniūnijų tarybos rinkimus. Emigracija – mūsų visų skaudulys. Ne vien dėl skurdo emigruoja mūsų piliečiai. Patirdami stipriųjų savivalę, jie jaučiasi nesaugūs, nelygiateisiai. Pasižadu visada ginti piliečių laisves ir teises. Pritarsiu Konstitucijos papildymui nuostata, kad iš tėvų paveldėtos Lietuvos pilietybės valstybės institucijos iš asmens negali atimti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *