LS kandidatė dr. Aušra Maldeikienė: Siūlome solidarios visuomenės kelią

Politiko pareiga – sakyti žmonėms tiesą ir siūlyti visuomenei reikalingus sprendimus. Deja,
Lietuvoje politika virto tuščių pažadų žaidimu, o tikros šalies žmonių bėdos lieka paraštėse.

Šalis, kuri nemato realių socialinių problemų ir nuolat didina skurstančiųjų skaičių, apkraudama per dideliais mokesčiais menkas samdomų darbuotojų pajamas, yra pavojuje, nes kasdien netenka piliečių. Neteisingumas, auganti pajamų nelygybė – blogis, kuris nestabdomas griauna mūsų valstybės pagrindus. Šalis, kur nuolat didžiausią skurstančių žmonių grupę sudaro vaikai, naikina savo ateitį. Tokią padėtį, jei norime išsaugoti savo valstybę ir laisvę, mums visiems reikia keisti.

Todėl Lietuvos Sąrašas ir siūlo atsisakyti neoliberalaus ekonominio modelio, kurį gina tradicinės partijos, ir pereiti prie socialinės rinkos ekonomikos. Didžiausia grėsmė, kurią pagimdė neoliberalizmas – auganti pajamų ir turtinė nelygybė, kuri Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Tai šiandien pripažįsta ir tos tarptautinės organizacijos, kurios šį modelį aktyviai protegavo.

Mūsų ekonominė politika turi ne ardyti, bet stiprinti visuomenę, saugoti jos struktūrą. Ypatingai – vidurinę klasę kaip valstybės stuburą. Tas stuburas – tai smulkūs verslininkai, mokytojai, gydytojai. Siūlome neapmokestinti pajamų, reikalingų asmeniui ir šeimos nariui išgyventi, didinti pajamų mokesčio lengvatas šeimoms, auginančioms vaikus, įvesti vakarietišką progresinę pajamų mokesčių sistemą, mokesčius skaičiuojant nuo visų metinių pajamų.

Pasisakome už įstatymais ribojamą darbdavių savivalę, didesnes dirbančių žmonių saugumo garantijas, būsto prieinamumą jaunimui.

Tikra politika gimsta mums kalbantis ir bendraujant. Ji atsiveria mūsų bendrystėje, iš kurios ir kyla stipri valstybė. Šalia mūsų gyvena tautiečiai, kuriems ne visada sekasi. Mus visus ištinka bėdos, ligos, praradimai. Jeigu matai tik save – negalėsi suprasti kito žmogaus ir jo poreikių. Šiandien mums reikalinga reali politika, kuri remiasi tikru gyvenimu. O tikrą gyvenimą matysime tik atvira širdimi žvelgdami į kitą žmogų. Tik tada mūsų sprendimai stiprins Lietuvoje bendrystės lauką.

 

Vienas komentaras

  1. Tai ar neišdūrė jūsų toji p. Maldeikienė? Ji jau prieš antrą rinkimų turą debatuose atsiribojo nuo „Lietuvos sąrašo“ ir jo programos, pareiškusi, kad jos niekas nesieja su ta partija bei kad turi savo programą, o „Lietuvos sąrašo“ programa jai nepriimtina. Vakar televizijoje jau suspėjo atsiriboti ir nuo Žirmūnų gyventojų – jų neketina atstovauti… ji jau „visos Lietuvos“… Vargas su priklausomais nuo Mėnulio fazės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *