LS suvažiavimo rezoliucijos dėl švietimo ir dėl mokytojų, gydytojų, mokslininkų, kultūros žmonių atlyginimų ir viešųjų finansų

Gruodžio 8 dieną vykusiame Lietuvos Sąrašo suvažiavime buvo aptartas Lietuvos politinis laukas ir partijos vaidmuo jame.

Nagrinėta ir esama Lietuvos švietimo bei viso viešojo sektoriaus būklė.

Lietuvos Sąrašo pozicijos dėl šių sričių glaustai išdėstytos dviejose suvažiavimo metu priimtose rezoliucijose:

I. Dėl Lietuvos švietimo
Lietuvos Sąrašas, laikydamas švietimą pagrindiniu laisvos visuomenės savikūros būdu ir tautos išlikimo pagrindu, kviečia politines partijas, švietimo, mokslo ir kitas bendruomenes sudaryti nacionalinį susitarimą dėl ilgalaikių Lietuvos švietimo tikslų bei priemonių jiems pasiekti ir yra pasirengęs atlikti moderatoriaus vaidmenį tokį susitarimą sudarant.

II. Dėl mokytojų, gydytojų, mokslininkų, kultūros žmonių atlyginimų ir viešųjų finansų
Lietuvos Sąrašas, pripažindamas, kad stiprus ir kūrybingas viešasis sektorius yra būtinas tautos savarankiškumui išsaugoti ir valstybės konkurencingumui užtikrinti, pasisako už tokius biudžeto ir mokesčių politikos pokyčius, kurie leistų viešąjį sektorių deramai finansuoti, padėtų stabdyti emigraciją bei kurtų tvarius Lietuvos visuomenės pagrindus.
Tam reikia:
1. Sutarti, kokio dydžio darbo užmokestis turėtų būti mokamas mokytojams, mokslininkams, socialiniams darbuotojams, medikams ir kultūros žmonėms lyginant su vidutiniu darbo užmokesčiu.
Norėdami tvarios ir pažangios valstybės, nuosekliai turėtume pasiekti, kad mokytojų atlyginimų vidurkis būtų 20-30 procentų didesnis, o aukštųjų mokyklų dėstytojų, mokslininkų – 40-50 procentų didesnis nei vidutinis darbo užmokestis. Kultūros žmonių ir socialinių darbuotojų atlygis nuosekliai turi priartėti prie mokytojų darbo užmokesčio.
2. Planuoti biudžetus ir mokestines permainas taip, kad viešasis sektorius būtų ne žlugdomas, bet plėtojamas atsižvelgiant į egzistencinius tautos ir valstybės poreikius.
3. Artimiausiu metu įgyvendinti mokesčių reformą, kuri proporcingai didintų, o ne mažintų biudžeto pajamas.
4. Įvesti vienodą visų gyventojų gaunamų pajamų apmokestinimą, nepriklausomai nuo pajamų kilmės šaltinio; panaikinti mokestines lengvatas ir labiau apmokestinti pajamas iš kapitalo, kaip siūlo Tarptautinis valiutos fondas ir kitos tarptautinės organizacijos; atsisakyti mokestinių lengvatų privilegijuotoms grupėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *