Martynas Švėgžda von Bekker. Jungiuosi, nes to seniai reikėjo

Martynas Švėgžda

Gerbiamieji Lietuvos Sąrašo bičiuliai,

Su džiaugsmu jungiuosi į Jūsų gretas – to seniai reikėjo. Apie tai esu dažnai diskutavęs bičiulių rate Vilniuje, 2003-2013 m. susitikdamas su a.a. Romualdu Ozolu ir pritardamas jam, kad atėjo laikas intelektualiniam-tautiniam sąjūdžiui, kuris privalo atgaivinti mūsų giluminės tapatybes ir tikrų vertybių paieškas,  šių vertybių ugdymą, pilietiškumo puoselėjimą bei spinduliavimą į išorę, kaimynines bei pasaulio šalis.  Prie to ir pats stengiausi bent kiek savo jėgom prisidėti, rengdamas tarptautinį muzikos festivalį „Alternatyva“,  ne kartą kviesdamas Darių Kuolį ir Leonidą Donskį dalyvauti pokalbiuose apie švietimą ir mūsų visuomenės lavinimą. Pranešiau ir pasiūliau jungtis ir kitiems savo pažįstamiems.

Martyno tėvas Algimantas Švėgžda – lietuvių dailininkas. Senelis Jonas Švėgžda – partizanas ir tremtinys, 3 metus pjovęs miškus Vorkutoje, po to nutremtas dešimčiai metų į uždarą lagerį-gulagą Kazachstane, iš kurio pabėgęs, pėsčias grįžo į Lietuvą.

2 komentarų

  1. 2015 m. gruodžio 29 dieną, antradienį 17:00 val. Vilniaus rotušėje vyks Martyno Švėgždos ir Jonės Punytės koncertas. Kviečiame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *