Nijolė Sadūnaitė – už laisvę nuo melo!

Seseriai Nijolei Sadūnaitei šiandien buvo įteikta Laisvės premija. Nuoširdžiai sveikiname drąsiąją ir garbingąją disidentę su šiuo apdovanojimu!

„Buvau tiesos pusėje slogiais okupacijos metais ir dabar stengiuosi laisvoje Lietuvoje išlikti toje tiesos pusėje. Siekdama tiesos ir teisingumo kovoju už laisvę nuo melo, nuo baimės, nuo kitaminčių persekiojimo, nuo prisitaikėliškumo ir veidmainystės“, – priimdama apdovanojimą savąjį žodį LR Seimo salėje pradėjo N. Sadūnaitė.

Visa jos kalba buvo skirta Deimantės Kedytės istorijai ir likimui priminti, nuolat klausiant: „Kodėl mes tokie abejingi kitų skausmui?“

Baigdama kalbą N. Sadūnaitė LR Prezidentei ir premjerui uždavė esminį klausimą – ar mergaitė gyva? – prašydama aukščiausius valstybės asmenis iki Vasario 16-osios, valstybės atkūrimo šimtmečio šventės, visuomenei asmeniškai į jį atsakyti ir pateikti neginčijamus įrodymus.

Ar į šį klausimą bus atsakyta?

Deja, išsyk po šio pasisakymo Prezidentė patikino Laisvės premijos laureatę, jog atsakymo nežino. Vilčių neteikia ir premjeras, Garliavoje vykdytos operacijos metu buvęs policijos generaliniu komisaru. Jis N. Sadūnaitės kalbą suskubo palydėti tokiu komentaru žiniasklaidai: „Viskas, kas šiandien buvo pasakyta, neatitinka tikrovės. Nė viename žodyje nėra tiesos.“

Visą šiandien LR Seime pasakytos N. Sadūnaitės kalbos įrašą galima pamatyti čia.

Džojos Barysaitės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *