„Piliečių santalkos“ parengta Rinkėjo atmintinė

RINKĖJO ATMINTINĖ

Atminkite, kad Jūsų balsas rinkimuose yra svarbus. Jei Jūs jo atsisakote, laimi tie, kurie tikisi Jūsų pilietinio abejingumo.

Prisiminkite, už ką balsavote prieš ketverius metus. Ar Jūsų remta politinė partija pateisino Jūsų lūkesčius? Ar ji įgyvendino duotus pažadus? Ar Jums priimtina partijos pozicija svarbiais valstybės klausimais?

Apdairiai rinkitės kitą partiją. Pasvarstykite, kuo remiasi Jūsų apsisprendimas – tik protesto jausmais ar svaresniais argumentais.

Atlikite namų darbus. Sakote, nėra už ką balsuoti, nes visi vienodi? Ar tikrai? Susipažinkite su partijų ir kandidatų sąrašais, pasisakymais, programomis. Tikrai pamatysite skirtumus.

Dalyvaukite susitikimuose ir rinkimų debatuose, drąsiai klauskite, kas ir kaip po rinkimų bus daroma.

Kalbėkitės ir klausykitės. Aptarkite partijas, jų veiklą ir pažadus su šeimos nariais, draugais, kaimynais, bendradarbiais. Kartu pasvarstykite visus „už“ ir „prieš“. Kitų patirtis ir argumentai gali būti naudingi Jums, o Jūsų – kitiems.

Nepamirškite rinkėjo galios. Jūsų balsas gali keisti padėtį šalyje. Jis tikrai gali pakeisti politikų pozicijas partijų rinkiminiuose sąrašuose. Vieši Jūsų klausimai susitikimuose ir debatuose atkreips politikų dėmesį į visuomenei aktualias problemas.

Raginkite balsuoti kitus. Prieš rinkimus ir ypač rinkimų dieną paraginkite balsuoti šeimos narius, kaimynus, bendradarbius. Jeigu vykstate balsuoti automobiliu, pasisiūlykite pavežėti ir kitus kaimynystėje gyvenančius žmones.

Balsuokite atsakingai. Atėję į rinkimų apylinkę balsuoti neskubėkite. Susipažinkite su balsavimo biuleteniu, būkite tikri, kad viską suprantate. Nepamirškite, jog turite teisę reitinguoti partijų sąrašus.

Praneškite apie pastebėtus pažeidimus. Nesąžiningi rinkimai iškreipia Jūsų ir bendrapiliečių valią. Jeigu matote, kad rinkėjai ar balsavimo stebėtojai elgiasi nesąžiningai, pažeidžia taisykles, netylėkite.

Apie tai praneškite Vyriausiajai rinkimų komisijai telefonu 1855. Pamatę nusikalstamą veiką, skambinkite bendruoju Policijos departamento telefonu 112 arba į šio departamento Operatyvaus valdymo skyrių – 8 (5) 271 7966.

Piliečių Santalka,  2008

santalka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *