Darius Kuolys: Pilietinio protesto penkmetis

Kas iš valstybės liko, jei tokie dalykai įmanomi? Nejaugi visuomenė tylės?“ – klausė prieš penkerius metus Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado kolegos, kai kriminalinis pasaulis ir aukščiausi šalies pareigūnai susidorojo su FNTT vadovais.

Visuomenė tąsyk netylėjo – 2012-ųjų vasario 22-ąją tūkstantis suėjo į S. Daukanto aikštę. Tylėjo ir tebetyli prezidentė, viešai apkaltinusi sąžiningus pareigūnus kenkimu valstybei ir pareikalavusi juos atleisti. Tylėjo ir tebetyli tuometinis premjeras, bailiai paaukojęs FNTT vadovus.

Tyli dabartinis VSD vadovas ir dabartinis generalinis prokuroras, iki šiol nesiryžtantys visuomenei paaiškinti, kodėl buvę VSD ir prokuratūros vadovai tuomet ėmėsi kriminalinės veiklos. Tyli ir pats Vitalijus Gailius, jau antrą kadenciją su broliais liberalais besidarbuojantis Seime.

Tyli ir žurnalistai, prieš penkerius metus rengę propagandines laidas ir tekstus, aistringai šmeižę FNTT vadovus ir tyčiojęsi iš juos užsistojusių žmonių: tuometiniai Nemiros Pumprickaitės interviu su Broniumi Genzeliu ar Audriaus Matonio LTV žinių blokai – jau lietuviškos propagandos klasika, rodytina per seminarus žurnalistikos studentams.  🙂

Regis, nederėtų ano pilietinio protesto penkmečio šiandien nutylėti. Jis ir po jo sekę krašto nutikimai padėtų atsakyti į vis kartojamą žurnalistų klausimą: kodėl nepilietiška Lietuvos visuomenė?

Mitingo nuotraukoje matyti naujutėlės nacių vėliavos, kurias sunešė provokacijomis išgarsėję seno VSD įtakos kario Visvaldo Mažono vyrukai ir kurias itin ryškiai filmavo TV kameros. O du Nepriklausomybės akto signatarai Romualdas Ozolas ir Bronius Genzelis, stovėję tądien ant pakylos, dar nežinojo, kad greitai jų atkurtos valstybės teisėtvarka jiems sukurps gėdingą politinę bylą.

Ar ne, miela Jurate Damulyte?

Ir penkerių metų senumo tekstas, kurį tąsyk, atsisakius publikuoti DELFI, paskelbė Bernardinai.

Šaltinis: facebook.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *