Prienai jungiasi prie Lietuvos Sąrašo

Prienų herbas - didelis

Rimtų, sąžiningų Prieno krašto žmonių komanda jungiasi prie Lietuvos Sąrašo.  Kovo 22 dieną Prienuose buvo įkurtas Lietuvos Sąrašo skyrius, kuriam vadovaus Egidijus Visockas. Jis kartu su  visuomeniniu komitetu „Nepriklausomas kandidatų sąrašas. Prienų kraštas“ 2015 m. Prienų rajono savivaldybės tarybos rinkimuose laimėjo tris vietas. Egidijus, valdančios koalicijos sutarimu, buvo paskirtas savivaldybės administracijos vadovu.  Į Lietuvos Sąrašo  Prienų skyriaus tarybą išrinkti Leonas Sakalavičius, Erika Švenčionienė bei Artūras Buitkus.

Visame Prienų krašte šiuo metu gyvena apie 28 000 žmonių, o Prienuose – kiek daugiau nei 9000. Per pastaruosius 15 metų gyventojų šiame krašte sumažėjo 18 nuošimčių. Vieni emigravo, kiti persikėlė į didmiesčius.  Žmonės palikdavo šį kraštą ne tik dėl ekonominių priežasčių, galimybių užsidirbti pragyvenimui – daugelį skaudino ir vietinės valdžios savivalė.  Dar 2009 metais Egidijus Visockas, tada dirbęs Prienų „Žiburio“ gimnazijoje, viešai kėlė klausimus apie neskaidriai skirstomas savivaldybės lėšas, skirtas kūno kultūrai ir sportui: „Visi tie klausimai apie nesąžiningas varžybas rajone, kai tarp aštuntokų startuoja barzdoti mokiniai arba lėšų liūto dalis atitenka Prienų krepšinio komandai, galima sakyti, buvo keliami tik todėl, kad parodyčiau savo auklėtiniams, kad nereikia tylėti, būtina bent jau garsiai pasakyti: karalius nuogas“, – tada sakė Egidijus Visockas. Bet sulaukė agresyvios valdžios reakcijos – jam buvo grasinta atleidimu iš darbo, maža to, nežinomi asmenys užpuolė su beisbolo lazdomis. Net ir tokia karti kovos už demokratiją patirtis prieniškio neišgąsdino. Dar  2000 metais tapęs Lietuvos ir Latvijos atviro Shotokan karate čempionato prizininku, o 2005 metais iškovojęs trečią vietą pasaulio taurės varžybose Prancūzijoje, Egidijus yra supratęs, kad tikroji kova – tai gebėjimas derinti minties, valios ir fizinius veiksmus.

Pastaraisiais metais Prienų administracija, vadovaujama visuomeninio komiteto deleguoto E. Visocko, su savivaldybės bei Europos Sąjungos lėšomis tvarkosi viešai ir skaidriai. Numatyta kartu su Lietuvos Sąrašo suburtais mokslininkais bei ekspertais svarstyti,  kaip į šį kraštą susigrąžinti emigrantus, kaip burti jaunų šeimų bendruomenės, kurios galėtų čia kurti verslus ir visavertiškai gyventi.
LS skyriaus steigiamajame susirinkime dalyvavęs partijos pirmininkas Darius Kuolys su prieniškiais svarstė galimybę Egidijų Visocką kelti kandidatu į Seimo narius būsimuosiuose rinkimuose. Taip pat buvo svarstomi pasiūlymai, kaip atnaujinti Lietuvos Sąrašo Programą, tariamasi, kaip pagerinti gyvenimo sąlygas šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus, kaip Lietuvos regionuose turėtų būti teikiamos medicinos paslaugos.

Kovo 2 dieną buvo įkurtas ir Lietuvos Sąrašo skyrius Kaune, kuriam vadovauja Mindaugas Šimkūnas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *