Prof. Antanas Kulakauskas apie mokytojų streiką

Naujienų portale 15 min.lt Paulius Gritėnas pasiteiravo LS nario, prof. Antano Kulakausko nuomonės apie mokytojų streiką. Dalijamės publikacijos ištrauka:

A. Kulakauskas: „Buvimas mokytoju yra visam gyvenimui“

Istorikas, VDU profesorius Antanas Kulakauskas 15min teigė, kad streikas svarbus tam, kad mokytojai pasijustų interesų grupe, be kurios palaikymo jokia protinga ilgalaikė tvari švietimo politika apskritai neįmanoma. „Apie jokią strategiją švietimo srity kalbėti negalima, vien ministerijų lygmeny, kai ministrai mąsto tik kadencijomis arba apie savo buvimą ministro poste. Juk buvimas mokytoju yra visam gyvenimui, vien tai yra labai svarbu“, – sakė A. Kulakauskas.

„Mokyklos vardu kalba administracija. Ir dažnai administracijos interesai nėra tapatūs mokytojų, kaip profesijos, interesams. Profsąjungos kartais irgi gali piktnaudžiauti, jos kartais biurokratizuotos, bet kažkas turi organizuoti, šiuo atveju tai nesvarbu. Streikas svarbu kaip demokratinei visuomenei būdinga spaudimo priemonė priėjus prie tokio taško, kai valdžia kitokių kalbų nesupranta arba atsimušinėja visokiais pareiškimais, pažadais dėl neapibrėžtos ateities ir taip toliau.

Demagogija. Čia gi visuose Vakaruose taip vyksta ir demokratijos tiek ir yra, kiek jos iškovojama“, – kalbėjo profesorius. „Nebūtinai, jei Konstitucijoje įrašyta demokratija, tai ji ir yra“, – pastebėjo jis. „Tikiuosi, kad mokytojai nėra šiaip sau susibūrusi grupė, kuri nemąsto apie savo ateitį. Ir kad profsąjungos turi atsakomybę, ir kad visuomenė, bent mąstanti jos dalis, suvokia, kad vis dėlto visa mūsų politinė sistema prieina prie tam tikros ribos, kai jeigu nereaguos ir pilietinės visuomenės aktyvistai ir valdžios žmonės, nepraradę dar proto, o turintys tik ambicijų, tai baigsis blogai. Kad ir premjero kalbos – kai kur atrodo kaip žmogus, kuris pjauna šaką, ant kurios pats sėdi“, – situaciją apibendrino A. Kulakauskas.

Visą straipsnį skaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *