Ramunė Jurkuvienė: Laisvi nuo atsakomybės?

Dalijamės naujienų portale 15min.lt paskelbto gydytojos, socialinių mokslų daktarės, LS narės Ramunės Jurkuvienės straipsnio apie politikų pažadus veiksmingai rūpintis priklausomybių prevencija, fragmentu:

„Valstiečių ir žaliųjų partijos atstovui prof. A.Verygai laikantis savo rinkiminių pažadų apriboti alkoholio prieinamumą, jaunasis liberalas Simonas Gentvilas pasiūlė „alkoholizmo priežasčių šalinimo“ išeitį: socialiniai darbuotojai turėtų aiškinti visiems priklausomybe sergantiems ligoniams alkoholio žalą. Nuostabus suvokimas apie žmogų ir jo problemas!? Kokios sudėtingos ir klastingos priklausomybių ligos formavimosi peripetijos, šiam užsienyje mokslus baigusiam jaunuoliui, pasirodo, neįkandama tema.
(…)
Kada ateis laikas, kai savo šalį matysime kaip vientisą? Solidarią? Ir rūpinsimės ne tik mažumų, bet ir socialinių darbuotojų, slaugytojų ar šeimos gydytojų, mokytojų ar policininkų teisėmis? Kai žmogus bus traktuojamas kaip Žmogus. O sergantiems (taip pat ir priklausomybėmis) ieškosime efektyvių pagalbos būdų – pradedant nuo reklamos uždraudimo ir alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų prieinamumo mažinimo ir pamažu einant toliau – prie tikrų, o ne imituojamų psichiatrinių paslaugų ir t.t.
(…)
Tikrai pribrendo laikas, kai turime burtis ir ieškoti išeities iš dešimtmečiais pūliuojančių problemų. Užtenka savo nuodėmes krauti ant atpirkimo ožių. Jei jau pradedantieji ministrai tai mato, laikas ir visuomenei prie to prisidėti. Tik visi kartu pasieksime realių rezultatų, kurių ir tikėjomės per rinkimus.“

Visą straipsnį skitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *