Švęskime valstybės šventes lietuviškose kavinėse. Lietuvos Sąrašo remiama Austės Nakienės iniciatyva

etnobaras

Vasario 16-ji lietuviškoje kavinėje

Atėjus valstybės dienai, daugelis išeiname pasivaikščioti į miestą, tačiau šventiškai nuteikiančių lietuvybės ženklų mieste nėra daug. Vilniuje beveik išnyko bendrinis žodis „kavinė“ (dažniau pamatysime „Coffee Inn“), labai reti ir lietuviški kavinių ar restoranų pavadinimai. Gedimino prospekte dar tebėra legendinė „Neringa“, tačiau tik vyresni vilniečiai atsimena, kad kažkada buvo ir „Dainava“, „Palanga“, „Svajonė“.

Todėl būtų gražu Vasario 16-ją ar Kovo 11-ją švęsti lietuviškoje kavinėje, taip parodyti dėkingumą tiems verslininkams, kurie virš savo kavinių pasikabinę lietuviškas iškabas. Daugelis mūsų – antros ar trečios kartos miestiečiai, tad kodėl negalėtume kurti vilnietiškų kavos gėrimo papročių, prie kavos puodelio pageidauti tradicinių lietuviškų saldumynų? Užsukime į „Džiugą“, „Narutį“, „Rugelį“, „Etno barą“, kokią kitą savitumo miestui teikiančią vietelę. Galbūt šią iniciatyvą palaikytų ir dainų kūrėjai bei atlikėjai, folkloro ansamblių dalyviai, kurie tose kavinėse padainuotų ir pralinksmintų susirinkusiuosius.

O 2018 m., kai sulauksime Nepriklausomybės 100-mečio, gal lietuviškų kavinių Vilniuje padaugės? (Tarkime, šalia Bernardinų sodo įsikūrusi „Strange love“ iškels iškabą „Sodas“, o Nacionalinėje dailės galerijoje esanti kavinė „The Gallery“ bus pavadinta „Galerija“). Juk vilniečių pageidavimu galėtų taip atsitikti.

Austė Nakienė

Kavinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *