Vilniaus biudžetas 2017. Kviečiame vilniečius dalyvauti miesto finansinio plano svarstyme

Pristatytas šių metų Vilniaus biudžetas. Šia proga Lietuvos Sąrašo frakcija miesto Taryboje kviečia visus aktyvius vilniečius dalyvauti miesto finansinio plano svarstyme. Pateikiame savivaldybės administracijos pateiktas lenteles bei prezentaciją, taip pat kelis komentarus.

Sostinės skolos

Nuo 2016 metų sausio iki 2016 lapkričio 1 d. sostinės skolos sumažėjo 20,1 mln. eurų – nuo 383,1 iki 362,9 mln. eur. Didžiausią įtaką skolos mažėjimui padarė LR Finansų ministerijos sumokėta 18,6 mln. eurų kompensacija – ankstesnių metų Pajamų mokesčių nepriemoka, t.y. anksčiau nepervesto lėšos.

Paskolos bankams siekia 136,3 mln. eurų, o įmonėms – 226,6 mln. eurų. Kitais metais vien palūkanų ir delspinigių bus sumokėta 8,76 mln. eurų.

Vilniaus pajamos

Kitais metais biudžeto pajamos padidės 29,3 mln. eurų. Valstybės dotacija (kurios didžiąją dalį sudaro mokinio krepšelio finansavimas) sieks 139,5 mln. eurų, o savarankiškos pajamos – 332, 3 mln. eurų. Visos prognozuojamos pajamos – 471,8 mln. eurų.
Pajamos padidėjo daugiausia dėl dviejų veiksnių: dėl padidėjusių atlyginimų ir surinkus daugiau Pajamų mokesčio. Savarankiškos savivaldybės pajamos, gaunamos iš nekilnojamojo turo mokesčio, beveik nedidėja. O žemės mokesčio pajamos 0,5 mln. eurų sumažės, nes 2016 pavasarį žemės mokestis buvo sumažintas 4 kartus.

Kam trūksta lėšų

Visų pirma trūksta lėšų atsikaityti su įmonėmis. Per 2017 metus įsiskolinimas joms sumažės ne daugiau nei 10 proc. (LS ekspertų prognozė). Antra, net 33, 3 mln. eurų trūksta Švietimo, kultūros ir sporto sektoriui. Lėšų trūksta atsiskaitymams už komunalines paslaugas, mokymo priemonėms, mokyklų bei vaikų darželių remontui bei renovacijai, senojo Lazdynų baseino nugriovimui ir t. t. Detalesnę informaciją galite rasti žemiau pateiktose lentelėse.

Dar 57, 4 mln. eurų trūksta miesto Ūkio departamentui. Kompensacijoms už nuostolingus transporto maršrutus bei lengvatinius bilietus, gatvių tvarkymui, apšvietimui.

Numatytos kompensacijos šeimoms, vedančioms vaikus į privačius darželius, bei negavusiems vietos jokiame darželyje (po 100 eurų už kiekvieną vaiką) 2017 metais sudarys viso apie 10 mln. eurų.

Tradiciškai bus finansuojamos visos miesto šventės, festivaliai, krepšinio sporto klubai.

Kokia Jūsų nuomonė?

Parašykite prašau, ką apie tai manote? Ar pateiktas miesto biudžetas pakankamai aiškus? Esant sudėtingai finansinei situacijai kokie, Jūsų manymu, būtų svarbiausi miesto prioritetai? Kaip taupyti ir mažinti skolas? Kuriai sričiai būtina skirti reikiamą lėšų kiekį? Ar miesto valdžia, prieš tvirtindama biudžetą, turėtų atsiklausti vilniečių nuomonės?

Lietuvos Sąrašo ekspertai bei mūsų frakcijos nariai savivaldybės Taryboje savo pasiūlymus bei pastabas paskelbs artimiausiu metu.

Failai parsisiuntimui:

Vilniaus miesto savivaldybės 2017 metų biudžeto projektas (.pptx)
Socialinių reikalų ir sveikatos departamento 2016 m. biudžeto ir 2017 m. biudžeto projekto lyginamoji lentelė (.xlsx)
Švietimo, kultūros ir sporto departamento 01 programos investicijų programa (.xlsx)

Vienas komentaras

  1. Eduardas Kriščiūnas

    Pasitaisykite nuorodas. „Socialinių reikalų ir sveikatos departamento 2016 m. biudžeto ir 2017 m. biudžeto projekto lyginamoji lentelė“ yra visų departamentų lėšos. Tai pagrindinis dokumentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *