Žilvinas Nelčiūnas: Kokie skubūs veiksmai būtini Pilies kalne

1. Nedelsiant uždaryti kalną lankytojams. Pietinė 1995 metais statyta riedulių aptvarinė siena (tvora) yra avariniame stovyje. Kiekvieną dieną joje atsiranda nauji įtrūkimai. Slenka gruntas tiek tiesiai po ja, tiek žemiau esančioje šlaito dalyje, toje, kurioje praeitą naktį prasidėjo, bet dar nepasibaigė nuošliauža. Atkreipiu dėmesį į tai, kad ir toliau taikoma svarbių detalių nepasakymo ir melo taktika. Užvakar geologijos tarnybos atstovas tvirtino, kad po liūties šlaito pakitimai pastebėti nebuvo, vakar viceministras kalbėjo apie tai, kad nuslinko tik velėną. Šios sienos atsidengusių pamatų su iš po jų byrančiom žemėm nuotraukas esu ne kartą viešinęs socialiniuose tinkluose, todėl dabar to pakartotinai nedarysiu. Paraleliai šlaitui yra įtrūkę Pietinio bokšto pamatai, pastarąją parą įtrūkimai ženkliai padidėjo. Rytinėje pamatų dalyje atsirado antras įtrūkimas. Įtrūkimų atstumas nuo šlaito yra apie 4-5 metrus. Kalno tvarkytojai apie pastaruosius plyšius nieko nekalba, nenustebčiau, kad nieko tiesiog ir nežino.

2. Nedelsiant pradėti minėtos Pietinės tvoros ardymo darbus, nelaukiant jos savaiminės griūties. Viceministro minėtas virš nuošliaužos esančių grunto kuprelių nuplaniravimas šioje konkrečioje situacijoje būtų gana pavojingas veiksmas. Taip, jos sudaro apkrovą nuslinkusiam po jom esančiam šlaitui ir dėl to jas būtų naudinga pašalinti, tačiau, galimas dalykas, kad jos atlieka ir kontraforso vaidmenį VIRŠ JŲ esančio šlaito atžvilgiu. Šis aukščiau esantis šlaitas irgi yra nestabilus, po rytiniu Pietinės tvoros kraštu formuojasi kažkas panašaus į nuošliaužą. Jei šie minėti grunto darbai sukeltų viršutinių šlaito dalių slinkimą, tai galėtų paskatinti ir riedulių sienos (tvoros) griūtį. Negalima rizikuoti darbuotojų sveikata ir gyvybėmis. Būtų dar labiau nusikalstama, jei šie darbai būtų atliekami esant neuždarytam kalnui.

Ponai kalne dirbantys geologai ir statybininkai, jeigu jūs dar turite nors šiek tiek profesinės sąžinės ir savigarbos, prašau išaiškinti mano išvardintų grėsmių pagrįstumą viceministrui Augustinavičiui. Šis žmogus nelabai supranta ką daro ir kokia šį kartą grėsminga . Tiesą sakant, nelabai jis ką suprato ir tada kai KPD Vilniaus skyriaus vardu, kartu su savo viršininku V. Karčiausku, dėjo savo parašus, kad neprieštarauja Kulnytės vadovaujamo muziejaus sprendiniams, kurių sunkius padarinius jiems kažkodėl ir pavesta patiems likviduoti.

Autoriaus nuotraukoje (iš Facebook’o grupės „Kultūros paveldo draugai“): „Pietinės sienos vaizdas nuo Bernardinų parko pusės. Pilnai atsidengę betoniniai pamatai, iš po jų byra tarybiniais laikais supiltos kalno aikštelės smėlis“.

Vienas komentaras

  1. Tautų tėvo Juozo Stalino laikais viceministras būtų garantuotas klientas jeigu ne į Sibirą, tai į „kaliūzę“tikrai.Kalba suprantamai, gana įtikinamai,be didelių kalbos klaidų o kalnas vis griūva ir griūva,matyt,jis negirdi viceministro išvedžiojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *