Žinia norintiems Vilniui padėti

Darius Kuolys
dr. Darius Kuolys

Kodėl iš visų Lietuvos miestų mažiausią kainą už šilumą moka šiauliečiai? Ogi todėl, kad Šiauliuose susibūrė stipri visuomeninė energetikos ekspertų grupė: ji stebėjo valdžios veiklą, kėlė nemalonius klausimus, teikė pasiūlymus ir taip užkirto kelią neatsakingiems ir korumpuotiems politikų sprendimams. Vilniuje, turinčiame kur kas daugiau energetikos ir finansų ekspertų, tokios visuomeninės grupės neatsirado. Todėl vilniečiai turi tai, ką turi.

Paskutiniame posėdyje Vilniaus taryba pritarė Lietuvos Sąrašo frakcijos pasiūlymui suteikti daugiau galių visuomeninėms komisijoms. Jos dabar galės pačios kelti bei svarstyti, jų manymu, Vilniaus visuomenei svarbius klausimus, siūlyti jų sprendimus. Komisijų išvados bus skelbiamos viešai bei kartu su komitetų sprendimais teikiamos Vilniaus tarybai.

Taigi vilniečiai įgyja daugiau tikrų galimybių dalyvauti miesto valdyme. Labai svarbu, kad Vilniaus bendruomenės, pilietinės organizacijos, kitos institucijos iki vasario 25 dienos deleguotų į komisijas kompetentingus, viešąjį interesą ginti gebančius žmones. Kad į šias komisijas patys pasisiūlytų įvairių sričių ekspertai.

Jei į Aplinkos ir energetikos, Miesto planavimo, Švietimo, Kultūros, Socialinių reikalų ir kitas komisijas susiburs šias sritis išmanantys žmonės, Vilniaus valdymas gali tapti daug viešesnis, atsakingesnis ir kūrybingesnis.

Nuorodos:
www.vilnius.lt
www.lietuvossarasas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *