„Žinių radijuje“ diskutavo Darius Kuolys ir Vitalijus Gailius

Šiandien, birželio 16 d., „Žinių radijo“ priešrinkiminių debatų laidoje „Ką renkiesi“ kalbėjosi Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Vitalijus Gailius ir  „Lietuvos sąrašo“ pirmininkas Darius Kuolys.

Kviečiame paklausyti šio aktualaus pokalbio garso įrašo .

Dalinamės ir trumpa „Žinių radijo“ paskelbta anotacija:

Priešrinkiminių debatų laidoje „Ką renkiesi“ Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Vitalijus Gailius, kalbėdamas apie partiją krečiantį korupcijos skandalą, tikino, kad  partijai netekti lyderio – didelis praradimas. Bet šiuo atveju, esant tokios aplinkybėms, jeigu teisėsauga patvirtins tuos įtarimus, tai esą būtų žingsnis į priekį:

„Žingsnis, siekiant skaidrumo, priimant skaidrius sprendimus, kad mes pirmi atsisakysime įpročių, kurie būdingi visoms politinėms partijoms. Mano pozicija labai aiški – bendradarbiauti su teisėsauga. Aš visada pabrėždavau STT savarankiškumą, ir šiuo atveju nesuprasčiau, jeigu partijos kolegos naudotų metodus, kokius naudoja kitos politinės jėgos. Tai puolimas, komisijų sudarymas, neigimas, kad yra problema. Tuomet man su Liberalų sąjūdžiu būtų ne pakeliui“, sakė V. Gailius.

„Patys politikai iš rinkimų laikotarpio ir sukūrė šou, o ne idėjų ar sprendimų pasiūlą. Todėl ir atsirado poreikis kažkokių šešėlinių pinigų. Beje, ir šiandien Seime, vykstant Lobistinės veiklos priėmimo procedūrai, bandoma blokuoti šį įstatymo projektą. Tai naudinga visiems, kurie nori, kad tęstųsi 2006 metais prasidėję procesai“, tikino Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas.

Tai gerokai platesnė problema, ir keista, kad liberalai iki šiol kalba tik apie save, – sako politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ Darius Kuolys:

„Būtų gerai, kad Liberalų sąjūdis tokioje situacijoje rūpintųsi ne tik savimi, ne tik pats valytųsi ar deklaruotų tuos valymosi siekius, bet galvotų ir apie valstybės ir sistemos kaitą. Būtų labai gerai, kad Lietuvos parlamentinės partijos pradėtų kalbėti apie pačios sistemos keitimą, o ne žaistų lietuvišką „aklą vištą“ – ką dar sugaus, ką dar Prezidentė leis sugauti. Siūliau naujajam Liberalų partijos pirmininkui Remigijui Šimašiui inicijuoti viešą, atvirą pokalbį, kaip tą sistemą pakeisti. Lietuviškas verslas yra prisitaikęs prie tos sistemos, kurią sukūrė politika ir teisėtvarka. Toks selektyvus teisingumas – nutarsime, ką pagauti, nutarsime, kam leisti gyventi. Politikai orientuojasi į tam tikrą tylą, ir viešųjų ryšių akcijas, kuriomis pasikliaujama labiau, negu rimtais politiniais sprendimais“, –  sakė D. Kuolys.

 

Laidą vedė Raigardas Musnickas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *