Lietuvos Sąrašas dalyvauja Europos Parlamento rinkimuose

Lietuva gali, Europa gali

– nuo pirmų atgautos valstybės dienų vis viltingai kartoja filosofas Algis Mickūnas.

Prieš gerus tris dešimtmečius, žingsniuodamas po Vilniaus universiteto teatro sceną, Algis auditorijai aiškino: norėdami išlikti laisvi, turime dalyvauti viešajame gyvenime, „viešumą išlaikyti“, nes, to kasdien nedarydami, laisvės tiesiog neteksime.

Algio Mickūno pamokas atmindami, šį savaitgalį apsisprendėme dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, aptarėme, ką norėtume visuomenei pasiūlyti, ir iškėlėme Lietuvos Sąrašo partijos kandidatus.

Taigi Algio Mickūno ir Antano Kulakausko, dviejų profesorių, Lietuvos Sąrašo steigėjų, treniruojamoje mūsų rinkiminėje komandoje – savo sričių profesionalai: aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, teisininkė Liudvika Meškauskaitė, diplomatijos istorikas Algimantas Kasparavičius, žurnalistas Rajmundas Klonowskis, muziejininkas Gintautas Terleckas, informatikas ir verslininkas Šarūnas Bagdonas, menininkės Edita Utarienė ir Joana Noreikaitė, kultūrologė Saulė Matulevičienė bei kiti. Komandos ariergarde – architektas Audrys Karalius.

O ką siūlome? Pamėginti Lietuvoje sugrįžti prie rimtos, klasikinės politikos – prie tikro rūpinimosi bendruomenės, valstybės likimu. Nuo konfliktų konstravimo pereiti prie dialogo kūrimo.

Manome, kad Europa, norėdama išlikti savarankiška dabarties geopolitinių jėgų grumtynėse, turėtų vėl atrasti savo galios šaltinį – piliečių visuomenes, stiprias savo tautų respublikas, gyvą dalyvaujamąją demokratiją.

Taip pat manome, kad lietuviai turi būti daug reiklesni į Europos Parlamentą renkamiems vyrams ir moterims. Būsimi Europos Parlamento nariai turėtų daug glaudžiau nei iki šiol dirbti kartu su Lietuvos visuomene, akademine ir verslo bendruomenėmis, vyriausybe, Seimu, prezidentu.

Lietuvai šiandien Europos Parlamente reikia ne vienišų šaulių, bet sutariančios ir pajėgios komandos, kurią remtų krašto piliečiai.

Manome, kad Lietuvos į Europos Parlamentą siunčiami atstovai turėtų padaryti Lietuvos piliečius labiau girdimus Europos Sąjungoje, o lietuviams – geriau suprantamus bendrus Europos Sąjungos reikalus.

Turėtų ginti Lietuvos gyvybinius interesus ir derinti juos su Europos tautų interesais.

Prisidėti prie Rusijos imperializmo sutramdymo, prie savalaikės ir veiksmingos pagalbos Ukrainai, prie Europos gebėjimo apsiginti veikiant solidariai su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir, susiklosčius aplinkybėms, likus vienai.

Remti Europos ekonominių, technologinių, intelektualinių galių stiprinimą ir savarankiškumo išsaugojimą šiandienos geopolitinėje konkurencinėje kovoje. Ir kartu nuosekliai rūpintis darniu vystymusi kaip žmonijos išlikimo ir ilgalaikės gerovės sąlyga.


Posted

in

by

Tags: